להפסיק את הסימפוזינים המטופשים

לא חסרים תכנים שיעשירו את מוחם של בחורי החמד המפולפלים, לא צריך בכל קעמפ לתת לבחורים שידור חוזר של המהדורה המרכזית בקול חי . טורו של משה הרמן {דעה}

בימים אלו מסתיימים הסימפוזינים בקעמפים בעולם הישיבות בו משתתפים, עיתונאים, אנשי ברנז'ה ובעיקר פוליטיקאים שמסבירים לבחורי החמד את דרכי ההתנהלות והשיטות שלהם להשיג תקציבים.

בפאנלים השונים נערכו בישיבות עילית כמו 'אור ישראל' 'אורחות תורה' 'מאור התורה' ועוד הנחו עיתונאים כמו מוטי לביא ויעקב ריבלין שסיפקו לישבעבוחרים את הניואנסים מאחורי התככים בין הפוליטיקאים. כך למשל בפאנל של אחת הישיבות החלו לדון על על נושא 'ההתפרקות', נושא רגיש מאין כמוהו שלא אמור להעלות על סדר היום, אך לדאבון הלב, העיתונאים החרדים סיפקו את גרסתם לסוגייה הנפיצה.

יעקב ריבלין ביקר את התנהלותם של חברי הכנסת החרדים שאכפת להם רק מתקציבים ולא מהשבת. בישיבה חסידית אחרת הביאו שדרן קו נייעס שסיפק לבחורים את "הסודות" מאחורי קווי הנייעס. אם כל זה לא הספיק, מיד לאחר הופעתם של הכתבים, מתחוללת רעידת אדמה בסולם ריכטר, בתום הסימפוזיון רצים הבחורים האמביציונרים לעבר קווי הטלפון לעדכן את כתבי האתרים ונערי הסמסים בכותרות שיצאו מהסימפוזיון.

וכאן הבן שואל, מדוע קברניטי עולם התורה מביאים את אותם עיתונאים לקעמפים ברחבי הארץ? הייתי ממליץ להביא במקום תככני ברנז'ה מרצים תורנים כמו הרב יצחק פנגר, הרב לסרי, הרב קוואס, ויתר המרצים התורנים שיעניקו לבחורים טעם של רוחניות בתוך כל הגשמיות של בין הזמנים.

ובכלל, למה אתם חושבים שמה שמעניין את הבחורים זה רק פוליטיקה? לא חסרים תכנים שיעשירו את מוחם של בחורי החמד המפולפלים, לא צריך בכל קעמפ לתת לבחורים שידור חוזר של המהדורה המרכזית בקול – חי או בקול -ברמה. בשביל מה בחורים טהורים וזכים צריכים לשמוע שוב ושוב את גפני מוציא קיטור בפעם העשירית על יונה יהב או סוגר חשבון עם פוליטיקאי אחר בשעה שהבחורים רק רוצים לנוח משגרת היום יום.

הבאתם של עיתונאי ברנז'ה לקעמפים השונים מסבה נזק תדמיתי לעולם הישיבות, שכן אותם עיתונאים לא אמורים להיות הדוגמה וההכוונה לחיים, להיפך;  יתכבדו יעקב ריבלין ויתר העיתונאים וישמעו מה יש למתמיד של קיבוץ ג' באור ישראל לומר.

 

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אמרת דעשס אמרת הכל…

  רק הרס וחורבן.

  כל המשתתפים הם מדעשס

  דעשס בהתפוררות |
  הגב
 2. השבבניקים המתועבים האלו

  מקלקלים את התמימות של צעירי הצאן
  ומשחיתים את נשמתם הטהורה

  ראשי הישיבות חייבים לעצור את החרפה

  ראשי הישיבות חייבים לעצור את החרפה |
  הגב
 3. ממש כמו מאפיה.
  כל השפנפנים שיושבים בבמה מקבלים משכורת במישרין או בעקיפין מהמליארדר העבריין הנוכל – מכלוף מיידוף דרעי

  לדוגמא מוטי לביא-אריה (מרדכי רחמים אריה), הבעלים של אתר כיכר השבב מקבל כ 600 אלף בשנה רק משידור ברדיו קול חי.
  צביקה כהן הפודל מקבל מהעירייה ופועל נשגבות למען הבוס, בהשגת תקציבים למסווה פעילות חינוכית שלמעשה התקציב מגיע לידיים של עובדי העבריין, הפודל מקבל לא רק מהעירייה
  יעקב רבלין-עדס, המלקק והשקרן הכרוני מקבל ע"פ כתבות וליקוקים במיוחד בזמן בחירות אז התעריף גבוה

  וכן הלאה…

  ידע הציבור ויזהר, יש לפרסם זאת ברבים |
  הגב
 4. גם עלובי החיים זקוקים לפרנסה………..

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב