צריכים לאחסן את הסלון? כך תבחרו חברת אחסון תכולה

אחד השירותים הצומחים בשנים האחרונות הוא ענף אחסון תכולת דירה, ענף זה נהנה מביקוש הולך וגובר וחברות אחסון צצות כפטריות אחרי הגשם. חברו אלה מציעות שירותי אחסנה ברמות שונות ועל פי רוב התחרות עושה רק טוב ללקוחות וגוררות הוזלה בעלות האחסון וירידת מחירים.

לצד חברות המתמחות באחסון ופועלות במקצועיות, תמצאו גם חברות הפועלות מתוך מניעים כלכליים וללא ידע בכל הקשור לאחסון תכולה בצורה מיטבית, וכמו כל בעל מקצוע המציע שירות חסר, כך בתחום האחסון, חברות אלה עשויות לגרום לנזק רב לתכולת הדירה והרכוש שצברתם בעמל רב.

האדם הממוצע רואה לעין ולא ממש מבין מהו שירות אחסנה, כל שכן מהם ההבדלים בין החברות המציעות שירותי אחסון בכלל ושירותי אחסון תכולת דירות בפרט. צרפנו מספר נקודות שחשוב להתייחס אליהם לפני שאתם מחליטים היכן לאחסן את תכולת הדירה שלכם. תכולת דירה ממוצעת מוערכת במאות אלפי שקלים, לכן אי עמידה באחד מהפרמטרים הללו צריכים להדליק אצלכם נורה אדומה.

כללים לבחירת חברות אחסון:

רישיון עסק: חברה המציעה שירותי אחסון תכולה נדרשת לקבל רישיון עסק המאשר את תקינות המבנה ובטיחותו. בנוסף לרישיון עסק מטעם הרשות המקומית נדרש גם אישור של כיבוי אש המאשר כי מתחם האחסון עומד בסטנדרטים של כיבוי אש ומותקנות במבנה מערכות כיבוי אש אוטומטיות למקרה של שריפה. בדומה לרכב שלא עבר טסט, תכולת האחסון במתחם הפועל ללא רישיונות אינו מכוסה מפני נזקים חלילה. במקרה ביטוחי ונזק לתכולה, ייתכן שלא יהיה מי שיפצה וישפה אתכם. בנוסף לכל זאת, ייתכן שכנגד לעסק הפועל ללא רישיונות והיתרים מתנהלים הליכים משפטיים ובסופם הוא עשוי להידרש לפנות את המתחם.

ביטוח תכולה: וודאו כי למתחם האחסון ביטוח מתאים לתכולה. מומלץ לבחון את פוליסת הביטוח, תנאים למקרה יחידות פרטיות לאחסון תכולהביטוחי וגובה השתתפות עצמית. בדקו את גובה הפיצוי והשיפוי והאותיות הקטנות האם סכום הביטוח מתאים לשווי התכולה שלכם? במידה ולא בקשו הרחבה או הגדלת סכום הביטוח. בנוסף וודאו שהביטוח מכסה נזקים הקשורים לכוח עליון כמו שיטפונות, חום או קור קיצוני, רעידת אדמה, פיגועי טרור וכדומה.

מערכות כיבוי אש ועשן: בכל מתחם אחסון הפועל במקצועיות ובהיתרים, מותקנות מערכות לגילוי והתראה על שריפה או עשן וכן מערכת אוטומטית לכיבוי אש. נזקי אש אינם מסתכמים רק בשרפה אלא גם בעשן. לכן וודאו שקיימת מערכת אוורור הולמת במחסנים וביחידות אחסון, כך שחלילה וחס התכולה שלכם לא תפגע מנזקים עשן כתוצאה משרפות בסמוך למחסנים או בתוך המתחם.

מיגון ואבטחה: שווי הרכוש המאוחסן במתחם אחסון יכול להגיע לעשרות מילוני שקלים. אבטחה מיטבית כוללת שני מעגלי אבטחה. מעגל ראשון אמור לתת מענה למתחם האחסון וכולל מכשול פיזי, גדרות וחומה היקפית המונעים גישה אל יחידות האחסון. מעגל אבטחה שני כולל מערכות אבטחה ואמצעים אלקטרוניים, גלאים וחיישנים, מצלמות גלויות וסמויות המיועדת ליצור התראה והתרעה. המעגל השלישי של האבטחה כולל נוכחות פיזית של שומר עשרים וארבע שעות ביממה שבעה ימים בשבוע.

הפרדה בין חללי האחסון: התרחקו כמו מאש ממתחמי אחסון המציעים אחסון בחלל משותף. אחסון שכזה אומנם מוזיל את המחיר אך מזמין גם חשש מפני גניבה ופגיעה בתכולה שלכם בשל מזיקים בתכולה נגועה במזיקים.

נגישות: וודאו כי התכולה שלכם מאוחסנת בתנאים נאותים, במחסן מאוורר ומאובטחת במנעולים כפולים. בנוסף ייתכן שבמהלך תקופת האחסון תרצו להוציא חלק מהתכולה או להוסיף ארגז אחד או שנים, לכן בדקו האם חברת האחסון מאפשרת ללקוחותיה להגיע למחסן ומהן השעות בהם הנגישות מותרת.

לסיכום, כשם האדם הממוצע לא מפקיר את הבריאות שלו בידי רופא מתחזה, כך לא מומלץ להפקיד את הרכוש היקר בחברת אחסון שפועלת בחוסר מקצועיות, ולהכין שיעורי בית לפני שבוחרים מקום לאחסון התכולה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.