צ'רני לרוזן: "האם נראה לך ש- 150,000 שקל יגרמו ללופוליאנסקי לקפוץ מכסאו?"

משפטו של אורי לופוליאנסקי בפרשיית הולילנד  הגיע  לבית המשפט היום (שלישי) שם ופיע על דוכן העדים התורם איל ההון הלל צ'רני מי שהעביר תרומות לארגון החסד "יד שרה" .

  באתר "מחלקה ראשונה" פורסם כי השופט דוד רוזן שמע את טיעונו של צ'רני שהתייצב  מעל דוכן העדים ופרס את עדותו  בפרשת הולילנד: "אני חושב שתרומות ליד שרה זה דבר חשוב. לצערי ראש העיר (אורי לופוליאנסקי)יושב פה על ידי, למרות שהוא לא קשור בכלל לתרומות הללו. הקשר המלוכלך הזה בין התרומות לבין הולילנד הוא תוצר המוח המעוות של דכנר". אמר צ'רני.

עוד ציין צ'רני, כי התרומות ליד שרה הלכו וגדלו גם כאשר הטיפול בפרויקט כבר לא היה בידי עיריית ירושלים.

 צ'רני אמר בדיון לשופט רוזן : "אם אתה חושב שתרומה שלי גורמת לעיר כמו ירושלים לרצות פרויקט כמו הולילנד – אתה לא יודע איפה אתה חי. אתם לא מבינים את העוצמה של הדבר הזה בירושלים. הוא מחולל תנועה אדיר בירושלים בכל המובנים והתלבש על דרום-מערב העיר, שהעירייה שקדה על פיתוחו. לופוליאנסקי ויד שרה מקבלים ב-100 מיליון שקל תרומות לשנה. אז ה-150,000 שקל הללו יגרמו ללופוליאנסקי לקפוץ מכסאו?".

 עוד אמר צ'רני  כי התרומות ליד שרה היו לובינג. בעדותו הוא הסביר: "זה לא 'לובינג' במינוח של דכנר. זה במטרה לבוא ולהרשים את העיר, שהאנשים שעוסקים בפרויקט לא נעלמים אלא שמדובר בפרויקט רציני".

 במענה לשאלת השופט רוזן: "איך הרצינות שלכם מתבטאת בהרחבת הכיסים של ממלא התפקיד הציבורי?".השיב  צ'רני: "פה אין הרחבת כיסים של האיש הציבורי אלא תרומה למוסד. הולילנד לא היה מוכר בעיר; כולם הכירו את הדגם. נקטנו במספר פעולות למיתוג של הולילנד, וזה נקרא 'לובינג'. במסגרת זו היו תרומות ליד שרה".

צ'רני אמר עוד כי: "לא קשרתי את לופוליאנסקי והפרויקט. עשינו כמה פעולות חברתיות. אילו הייתי רוצה לקנות את לופוליאנסקי, הייתי הולך בשקט לחדרו ומציע לו. אין כל קשר בין הפרויקט לבין זה שהולילנד נוקטת במספר פעולות של לובינג". הוא גם הכחיש את טענתו של דכנר, לפיה מימן שוחד ב-120,000 שקל שניתן במזומן ללופוליאנסקי ביום הבחירות, ביוני 2003. תדמור הראה, כי דכנר קיבל ממנו סכום דומה יומיים קודם לכן, אך צ'רני אמר שאינו זוכר כיום מדוע קיבל דכנר כל תשלום.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אורי ראש העיר הבא של ירושלים בע"ה לא יעזור לאף אחד כלום

    אוכל חינם |
    הגב