צרפת – רבני פריס והסביבה הוכשרו כמתנדבי זק"א – גלריה מהכנס

כחלק מכנס רבני פריס והסביבה שנערך שבוע שעבר בצרפת בראשותו של מ"מ הרב הראשי לצרפת ורבה של פריס בסימן "ועשית עמדי חסד ואמת". הוכשרו כ40 רבנים וראשי קהילות בצרפת בעבודת הקודש של זק"א ברגעי משבר בקהילה וישמשו עוד זרוע במוכנות העולמית של אגף מגן בזק"א

ביוזמתו של הרב אריאל משש ראש בית המדרש לרבני פריס והסביבה עברו רבני הקהילות שיעורים עיוניים בהלכה ע"י יו"ר ועד רבני זק"א הרב יעקב רוזה שליט"א. במהלך השיעורים הרב רוזה פרס בפני השומעים את עיקרי ההלכות והמנהגים הקשורים בהלכות קבורה וכבוד המת. יצוין כי הרבנים מאוד התענינו בכל הפרטים הקטנים וראו בכנס זה הזדמנות נדירה כדי לחדד את כל הנושא ההלכתי של תחום "חסד של אמת".

הרבנים אף שמעו לשיעורו המרתק של דובר הארגון מוטי בוקצין שפרס במפני הרבנים את כל היכולות של ארגון זק"א בארץ ובעולם והראה לשומעים את הפלטפורמה המקצועית והארוכה שיש לזק"א מאז שהוקמה לפני 22 שנה.

על מנת להכין את הרבנים לכל הנושאים של אירוע משברי בקהילה העביר ראש אגף מגן מתי גולדשטיין את כל ההיבטים הדיפלומטים והמעשיים של עבודה בזירה של פיגוע או תאונה קשה בקהילה. הרבנים הבינו כי בעת משבר הם יצטרכו להוביל את הקהילה קדימה וכי חשוב מאוד שידעו אייך ומתי לדבר עם הרשיות או הגופים הממלכתיים כדי שיוכלו לעזור לפתור את הבעיות בשטח על הצד הטוב ביותר.

בסיום שלוש ימי ההכשרה עברו הרבנים תרגיל מורכב בבית כנסת המרכזי בפריס שדימה פיגוע בערב שבת בזמן שהמתפללים יוצאים מבית הכנסת.
התרגיל דימה מגוון רכב של בעיות ותרחישים שיצרו אצל הרבנים את בדילמות הקשות שהיו צרכים לפתור בזמן אמת .

הרב משה סדבג רב בית הכנסת המרכזי בפריס :" רק עכשיו אני מבין כמה חשוב לרבנים וראשי קהילות ללמוד נושאים חשובים ומורכבים כאלה , כי אנחנו כנראה נהיה בין הראשונים באירוע והקהילה תדרוש מאתנו תשובות.

במהלך הכנס הוזמנו נציגי זק"א לשגרירות הישראלית בצרפת על מנת לקדם נושאים משותפים . הנציגים נפגשו עם הקונסולית ועם שגריר ישראל בצרפת ושמחו לשמוע כי ישנה התקדמות גדולה בכל הנושאים של כבוד המת מבחינת השגרירות בצרפת.

יהודה משי זהב יו"ר האירגון:"החשיבות של העברת הידע לקהילות בעולם מחזקת את המוכנות המבצעית והערכית של הקהילות לשעת משבר".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.