"צר לנו שליצמן בוחר באמירות פופוליסטיות"

בענקית הג'אנק-פוד זועמים על דברי שר הבריאות אמש ויוצאים למתקפה חזיתית נגדו: "מתבטא בצורה לא מדעית ולא אחראית" {מקדונלס נגד ליצמן}

ליצמן VS מקדונלס: שעות לאחר המתקפה החריפה של שר הבריאות, יעקב ליצמן, נגד מקדונלס מפרסמת הרשת תגובה חריפה נגדו.

"צר לנו ששר הבריאות בוחר להתבטא בצורה לא מדעית ובוחר באמירות פופוליסטיות שאכן מייצרות כותרות, אך לא משקפות את הנעשה ברשת", נאמר בהודעה.

עוד נאמר בתגובת הרשת: "מקדונלד'ס ישראל כבר לפני יותר מעשור ביצעה מהפכה בריאותית כוללת הזוכה להערכה רבה בקרב הקהילה הרפואית: הורדת כמות השומן בבשר הלא מעובד בחצי מ-18% ל-9%, הוצאת שומן הטראנס מהצ'יפס, הפחתה שני שליש בשומן הרווי במוצרים המטוגנים, הפחתת סוכר ונתרן בכל המוצרים ופרסום תכולתם בכל מוצר שנמכר ברשת והיא הראשונה בישראל לעשות זאת. בנוסף, היא אחראית לקידום שתיית מים בקרב ילדים. לו משרד הבריאות היה מתבטא ומתעניין במדע התזונה, היה מבין שמקדונלד'ס ישראל אחרי המהפכה הבריאותית האדירה שיזמה, היא הפתרון ולא הבעיה".

בסיום ההודעה נרמז על קשר – כביכול – בין אופיה החילוני של הרשת למתקפה: "אנו מקווים שלא הפעלת הרשת בשבת היא זו שעמדה במתקפה הלא אחראית, לא מבוססת ולא מדעית של השר ליצמן נגד מקדונלד'ס".

כזכור, אמש דיווחנו כי שר הבריאות יעקב ליצמן יוצא למתקפה כנגד רשת המזון המהיר הגדולה מקדונלד'ס . "מקדונלדס אאוט. לא במדינתנו", הבהיר שר הבריאות.

בכנס קרדיולוגים נשא ליצמן נאום בו דיבר על קמפיין משרד הבריאות שקורא לעידוד צריכת מזון בריא. "צריך לחנך את הילדים לא לאכול ג'אנק פוד".

 

בערוץ 10 דווח עוד כי בכנס השנתי של איגוד הקרדיולוגים אמר ליצמן כי הוא לא מפחד ממלחמה נגד רשת המזון: "אני יודע שיצעקו עליי מאוחורי הגב, ויגידו: 'במשרד הבריאות מחלקים שתייה'. צריך לא לאכול כל כך הרבה סוכריות. זה נכון לסוכרת וזה נכון ללב. זה מה שאנחנו הולכים לעשות בשנה הקרובה – מניעה".

לסיום הבהיר ליצמן  "אני יודע שלוחצים ואני יודע שיש אנשים שלא אוהבים את זה וחברות גדולות לא אוהבות את זה. יש לי סוד בשבילכם. אין לי פריימריז. בחרתי במשרד הבריאות כי חשבתי שזה המקום שבו אפשר להציל אנשים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.