"שיגרנו טיל שמסוגל לפגוע בכל מקום בעולם"

צפון קוריאה פרסמה הודעה רשמית בה היא מודה כי הטיל ששיגרה לעבר יפן היה  טיל בן יבשתי. המשמעות היא  – כי הטיל יכול להגיע לכל נקודה בעולם

העולם כולו עוקב בדאגה אחר הנעשה בצפון קוריאה. הבוקר פרסמה צפון קוריאה הודעה רשמית בה היא מודה כי הטיל ששיגרה לעבר יפן היה  טיל בן יבשתי. המשמעות היא  – כי הטיל יכול להגיע לכל נקודה בעולם. מדובר בעליית מדרגה מצדה של צפון קוריאה ולא בכדי הניסוי העיר את דונלד טראמפ משנת הלילה שצייץ בדף הטוויטר שלו.

בהודעה הרשמית של צפון קוריאה נכתב כי הטיל, מסוג "הוואסונג-14", הגיע לגובה 2,802 ק"מ ופגע בדיוק במטרתו אחרי שעף במשך 39 דקות. בטלוויזיה הצפון קוריאנית הכריזה הקריינית על הצלחת הניסוי  ואמרה  כי הניסוי בוצע בפיקוחו של השליט קים ג'ונג און, וכי הטיל מסוגל לפגוע "בכל מקום בעולם".

בצפון קוריאה אומרים כי ביצעו בהצלחה את הניסוי בטיל שלטענתם הוא טיל בליסטי בין-יבשתי. "השיגור בוצע תחת השגחתו של המנהיג העליון קים ג'ונג און, והטיל יכול לפגוע בכל מקום בעולם", נמסר מפיונג יאנג.

סין פרסמה הודעה בה קראה לצדדים לשמור על איפוק: דובר משרד החוץ, גנג שואנג, אמר כי מועצת הביטחון של האו"ם פרסמה הנחיות ברורות בנוגע לתכנית הטילים הצפון-קוריאנית, וסין הביעה התנגדות ל"כל צעד שמפר את ההחלטות".

 

"קשה להאמין שדרום קוריאה ויפן יסבלו את זה עוד זמן רב", אמר הנשיא טראמפ בתגובה לשיגור. "אין להם משהו יותר טוב לעשות בחיים?", הוסיף הנשיא.

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "צפון קוריאה שיגרה הרגע טיל נוסף. אין לחבר'ה האלה משהו יותר טוב לעשות עם החיים שלהם? קשה להאמין שדרום קוריאה ויפן יסבלו זאת לאורך זמן. אולי סין תבצע מהלך גדול על צפון קוריאה ותסיים את הטירוף הזאת אחת ולתמיד!"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.