קאמבק בחריש? משרד השיכון פסל את זכיית חברת אשדר

האם משרד השיכון יבטל את עסקת מכירת הקרקע של אשדר בחריש? משרד הבינוי והשיכון הודיע היום כי לא יאשר את עסקת  הקבלנים  של חברת אשדר שזכו במכרזים בחריש, אלא בנסיבות מיוחדות.

 ההודעה של משרד השיכון מגיעה כמה ימים לאחר לאחר שחברת אשדר דיווחה על חתימת הסכם אופציה למכירת המגרש בו זכתה ביישוב חריש לקבוצת רכישה ברווח צפוי של כ-30 מיליון שקל.

 כאמור משרד השיכון  מבהיר היום כי כל עסקה שדומה למה שאשדר עשתה בחריש תהיה חייבת לקבל את אישורה של ועדת המכרזים, מה שמותיר פתח הצלה בהמשך לעמותות החרדיות לזכות בחריש.

 מדיניות משרד השיכון הינה לא לאשר את העברת הזכויות באופן אוטומטי –  אלא רק לאחר בחינת כל עסקה לגופה.

 מנהל מקרקעי ישראל כזכור  פסלה את העמותות החרדיות, ולכן יש משנה תוקף להחלטת משרד השיכון .

 כזכור רק השבוע פרסמנו על כך שחברת הנדל"ן אשדר, מקבוצת אשטרום ובניהולו של ארנון פרידמן, שהודיעה היום כי חתמה עם צד שלישי על הסכם אופציה המאפשר לו לרכוש את מלוא הזכויות וההתחייבויות שבידי אשדר בקרקע ביישוב חריש תמורת כ-70 מיליון שקל.

 ב"דה מרקר" פורסם כי  מימוש האופציה על ידי הרוכש עשוי להניב לאשדר רווח של כ-32 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2013.

 על פי "דה מרקר"  חברת אשרד זכתה במכרז לפי מחיר של כ-73 אלף שקל לקרקע, מחיר הדירות ד ארבעה חדרים במחיר של כ-660 אלף שקל, לעומת 630 אלף שקל בשיווק הראשוני בו השתתפה העמותה.

 בשבוע שעבר פורסם ב"קוקר"  כי מספר עסקנים חרדים הביאו למימוש העסקה בחריש, בבני ברק נערך  כנס מיוחד  למאות רוכשים, בכדי לשמוע לראשונה על התכנית שמתרקמת כבר מספר חודשים מאחורי הקלעים של העיר החרדית ביותר בארץ.

עתה  ניסו אנשי ציבור חרדים להפוך את הקערה על פיה , העסקנים הציעו לחברות הבניה הצעה שקשה לעמוד בפניה: רכישה מרוכזת של כל הקרקעות בבת אחת. ללא צורך בשיווק ובפרסום. ובעיקר ללא צורך במימון ביניים עד לסיום המכירה.

 חברות הבניה ניהלו את המו"מ בחשאיות,תוך כדי הסתרת המידע הרגיש. ואולם בשבוע שעבר נכרת ההסכם הראשון בין קבוצת העסקנים לבין חברת "ג'יי הנדסה". בתוך שעות אורגן כנס באולם של חסידי ויזניץ בבני ברק,תוך שרמקול אשר סובב ברחבי העיר, קרא לציבור לשמוע על התכנית לבניית דירות בפחות מחצי מליון ₪. ותוך שעתיים נחתמו במקום קרוב לחמישים הסכמי רכישה ראשוניים. רובם מקרב חסידי ויזניץ, החסידות המשמעותית ביותר בנושא דיור בציבור החרדי.

 אלא שכאן הגיעה העסקה לפיצוץ  לאחר שחברת אשדר זכתה  במכרז ורכשה את הקרע מידי הבעלים , עתה שוב מסתמן קאמבק בחריש   בעקבות הוראת משרד השיכון יתכן והקערה תתהפך על פיה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.