"קבוצת אמריקאים מגיעה לטיש ועושה בלאגן"

העולם החסידי סוער וגועש סביב ההתפרעות האלימה במבנה חסידות באבוב. ומה מגיבים הפורעים? הפרטים

על רקע ההתנהגות האלימה של חסידי ויז'ניץ בבניין ישיבת באבוב כנקמה על פגיעה בכבוד רבם – העולם החסידי סוער וגועש סביב ההתפרעות הנאלחת של הבחורים האלימים בהיכל הקודש באבוב ברחוב עזרא בבני ברק.

מעדויות שמתפרסמות ביממה האחרונה עולה תמונה מבישה של התפרעות אלימה והשחתת ציוד, השלכת דברי קודש כמו ספרים ותפילין עקירת מזוזות ואיום בקריעת ספרי התורה שבהיכל בית המדרש.

״אם יהודים חילונים היו עושים את זה הארץ היתה רועשת", אומר ל'אקטאוליק' אחד מתלמידי הישיבה, "אפילו הממשלה היתה מתערבת, אם נכרים בחוץ לארץ היו עושים את זה גם נשיא ארה"ב היה מגיב".

אחד החסידים בישיבה מוסיף: "בגלל שאנשים שקוראים לעצמם חרדים וכביכול מגינים על כבוד רבם אין פוצה פה ומצפצף״, הוא אומר בכאב.

בחסידות לא מכחישים את ההתנהגות הפרועה ומאשימים את התלמידים.

גורמים המזוהים עם הפורעים אמרו במענה לכתבים כי מי שליבה את היצרים היו קבוצת בחורים אמריקאים. ״אותה קבוצה מגיעה כל שבוע לטיש ועושה בלאגן. אתמול זה התפוצץ כאשר הם הפריעו לרבי באמצע קידוש לבנה״, הוא אומר בניסיון להצדיק את הבריונות החמורה.

ביום שישי דיווחנו כאן על קבוצת חסידים שהתארגנה לגנוז העתקים של עלון פירסומי בעיר אלעד משום שהוזכר שמו המלא של הרבי בעלון ולא בהקשר מזלזל כי אם בסיפור מופת, ועדיין החסידים ראו בדבר זלזול בכבוד רבם.

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. בושה וחרפה למרכז הרב ! הציבור נקרא להתרחק מפגעי דורנו שנקראים-הייליגענא.

    מנע רגלך מנתיבתם.

    אברום |
    הגב