קבוצת הפייסבוק החרדית התאגדה לרגל יום הזיכרון

ירושלים, נערך ביום רביעי האחרון אירוע ייחודי של קהילת החרדים החדשים לקראת יום הזיכרון לחללי צה"ל. האירוע אורגן במסגרת קבוצת פייסבוק בה הם חברים, ונערך במרכז מורשת בגין בירושלים בהשתתפות דוברים ואורחים חשובים. { לראשונה}

 

בירושלים, נערך ביום רביעי האחרון אירוע ייחודי של קהילת החרדים החדשים לקראת יום הזיכרון לחללי צה"ל. האירוע אורגן במסגרת קבוצת פייסבוק בה הם חברים, ונערך במרכז מורשת בגין בירושלים בהשתתפות דוברים ואורחים חשובים.

קבוצת הפייסבוק נקראת "The Torah Hub" ("תורה האב"), והיא מרכזת את קהילת החרדיות המתחדשת. הנהלת הקבוצה המורכבת מפעילים ופעילות חרדים מארגנים אירועים לקהילה, ומנווטים את הקהילה המקיימת כל העת דיונים בנושאים שרלוונטיים לחרדים המעוניינים להשתלב בחברה הישראלית, על כל המשתמע. על פי ההערכות תת המגזר המכונה בשם "חרדים חדשים" מונה כמה עשרות אלפים, והוא גדל בקצב מהיר ביותר כחלק מהשתנות פני החברה החרדית.

לרגל ימי העצמאות והזיכרון, ארגנה הקבוצה אירוע חרדי תקדימי שמתחבר לזיכרון הקולקטיבי של עם ישראל במדינת ישראל, בייחוד על רקע הימים האחרונים בהם מתקיימות הפגנות של חרדים נגד הגיוס לצה"ל.
האירוע קרא לחשבון נפש פנימי והובעו רצון לתיקון המצב ולשוויון בנטל, ובמרכז הצהרת שותפות שאינה ניתנת לערעור באבל הקולקטיבי שהחברה הישראלית מעלה בימים אלו על נס.

באירוע, שנערך בשיתוף מיזם 'האחים שלנו' השתתפו למעלה ממאה משתתפים, לרובם היתה זו ההזדמנות הראשונה לקחת חלק באירוע שעוסק בימים ממלכתיים אלו. את הכנס הנחתה אחת ממנהלות הקבוצה אביגיל קרלינסקי מנכלי"ת ארגון "לא תשתוק" העוסק בהגדלת המודעות לפגיעות מיניות במגזר החרדי.

הודבר הראשון היה הרב דוד בלוך ממקימי הנח"ל החרדי. בדבריו לא היסס לשחוט פרות קדושות ולהצהיר שתחושת הכרת הטוב מחייבת באופן ברור לקחת חלק באירועי ימים אלו ולהוקיר טובה לאלו שמסרו נפשם על מנת שנוכל להתקיים פה. יו"ר מפעל הפיס, האלוף במיל' עוזי דיין נטל אף הוא חלק בכנס וסיפר בהרחבה על שירותו הצבאי ועל השכול במשפחתו הוא. בהמשך חייל חרדי מיק"פ דרום (יחידת קבורה פיקודית) בשם שלום סלמון חלק את חוויותיו ממבצע "צוק איתן" והטיפול בנפגעים במלחמה זו. העיתונאי אליעזר היון סיכם את המצב מבחינה חברתית.

במסגרת האירוע חולקו משניות שיילמדו לעילוי נשמת הנופלים, הוקראו שירי זיכרון שנכתבו על ידי כותבי הקבוצה.ובחלל הורגשה היטב אווירת השותפות והגורל המשותף עם החברה הישראלית.
צילום: חיליק שטינמץ

7 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. לא יאומן!!!!!!!!!
  האם הגר"ח קנייבסקי מודע לדעותיו של האיש?
  אם לא מדוע החרדק דוד בלוך מקבל 'שלישי' בלדרמן?

  משה |
  הגב
 2. קבוצת הפייסבוק- החרדית- ממתי מי שיושב תערובת נשים וגברים נקראים חרדים ? עד היום ידענו שזה אצל "הרפורמים" ואצלכם שומעים מושגים חדשים -החרדים החדשים- כעת מובן יותר טוב מה שאמר רבן של ישראל פוסק הדורות מרן החתם סופר זצ"ל -חדש אסור מן התורה- !!!!
  כמו שרואים בתמונה למעלה ממאה איש-(כפי שהנכם כותבים) כך יש בקהילה זו למעלה מעשרות אלפי איש
  בקיצור " הכל שקר " לא חרדים – ולא מעל מאה איש – ולא עשרות אלפים- אלא אנשים מהשוליים מתוסכלים מחפשי כותרות . יעזור הבורא וישלח להם רפואת הנפש ויפקח את עיניהם לבם וראשם ויזכו ללכת בדרך אבותיהם דרך אבא ששמר עלינו בכל הגלויות

  ישראל |
  הגב
 3. איזו בדיחה…עשרה אנשים…אלק..עשרות אלפים..תת קבוצת הזוחלים ממשפחת הרכיכות..חחח

  חמץ ומצה |
  הגב
  • לא יאומן!!!!!!
   ואותו האיש ששוחט פרות קדושות מקבל 'שלישי' בלדרמן

   משה |
   הגב