קביעת מזוזות ל"טהרת הבית" בחדרה

וישן מפני חדש תוציאו: הגאון רבי בן ציון מוצפי שליט"א קובע מזוזות במקווה החדש והמפואר של "טהרת הבית" בחדרה

המקווה החדש והמפואר בשכונת נווה חיים בעיר חדרה נפתח לאחר שנים ארוכות בהן המקווה לא היה ראוי לשימוש והתושבים נאלצו להדיר רגליהם

לא בכל יום ניתן לראות באמצע היום את תושבי שכונת נווה חיים בעיר חדרה, יוצאים לבושים בבגדי חג ומוקפים סביב מבנה חדש. אבל השבוע זה קרה. כל התושבים, חרדים, דתיים ומסורתיים כאחד לבשו חג לרגל המאורע המרגש לו התפללו והמתינו כבר שנים רבות: פתיחת מקווה רחב ממדים חדש ומפואר, כיאה וכראוי להתרחבות קהל יראי ה' בעיר. זה שנים רבות שמקום המקווה החדש, הפך לנטוש ועזוב – ממקווה מקומי נהיה הוא מבנה ישן ומוזנח שנותר על מתכונתו מהיווסדו, ולא היה בה כל פעילות. בחלוף הזמנים, התרגלו ציבור גדול להרחיק נדוד ולחזר אחר יישובים ושכונות סמוכים בכדי להיטהר, אך בשנים האחרונות, גדל ב"ה הציבור בשכונה והתקרב אל היהדות, וזעקת התושבים עלתה שוב ושוב. ארגון "טהרת הבית" נטל על עצמו את המשימה הקשה והמורכבת, ובסכומים אדירים עמל זה שנה תמימה לחדש ולכונן מקווה רחב ידיים חדש ומפואר. בשעה טובה ומוצלחת, בשבוע האחרון בירכו בארגון "טהרת הבית" על המוגמר ובמעמד רבני ואיש הציבור, יחד עם כל תושבי העיר, חנכו את המקווה החדש שנפתח לפעילות.

את המקווה החדש חנכו באירוע מרגש ומיוחד נשיא ארגון "טהרת הבית" הגאון רבי בן ציון מוצפי שליט"א, רב העיר חדרה אשר מסור בכל ליבו ומאודו עבור הקמת המקוואות, הגאון רבי שמעון ביטון שליט"א, ראש מוסדות "אדרת אליהו" הגרי"מ ביטון שליט"א, הגאון רבי אבשלום סויסה רב שכונת ברנדס בחדרה, ראש העיר חדרה צביקה נודלמן ועוד רבנים נכבדים ואישי ציבור נוספים.

לאחר קביעת המזוזות ודברי ברכה הגאון רבי בן ציון מוצפי שליט"א ורב העיר חדרה, סיירו הרבנים במקווה המהודר וחזו בכל החומרות וההידורים שהונהגו במבנה המקווה במחשבה תחילה. כל הרבנים והמשתתפים הודו ושיבחו את ארגון "טהרת הבית" אשר רואה כחלק בלתי נפרד בהקמת מקוואות אלו לפאר ולרומם בית ה' בהידור ובכבוד למצווה נעלית זו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.