קבלת פנים לחייל: שירי פורים במקום "חרד"ק"

במאה שערים מצאו שיטה מקורית בכדי לחמוק ממעצרים, במקום קריאות "חרד"ק", תושבי המקום החלו לקבל את פניהם של החיילים בשירים פורמיים – צפו בתיעוד

במאה שערים מצאו שיטה מקורית בכדי לחמוק ממעצר בשל קריאות גנאי, במקום קריאות חרד"ק, תושבי המקום החלו לקבל את פניהם של החיילים בשירים פורמיים בכדי להביע את הלעג כלפי בחורים חרדיים שהתגייסו לצה״ל.

בסרטון שתיעד הצלם חיים גולדברג, נראים קבוצת חיילים מלווים בשוטרים כשברקע מנגינות פורים מה שלא מותיר לשוטרים ברירה אלא לעמוד באיפוק אל מול התושבים שמצאו, כאמור, דרך מקורית להביע את מורת רוחם מנוכחותם של החיילים החרדים בשכונה החרדית בעיר.

בשבועות האחרונים החלה המשטרה בפעילות יזומה בשכונה החרדית קיצונית בעיר כדי לשים קץ לתקיפת חיילים חרדים, במהלך הפעילות נכנסו שוטרים מוסווים בחיילים חרדיים והסתובבו בשכונה עד לתקיפה, כשבעת התקיפה הגיחו שוטרים סמויים וביצעו מעצרים.

במסגרת ביצוע המעצרים הוכו תושבי המקום בברוטליות, תיעודים עוררו סערה נגד המשטרה. קריאות של פוליטיקאים מכל גווני הקשת הפוליטית שביקשו להפסיק את האלימות של המשטרה נגד חרדים במאה שערים הביאו לביטולם.

צילום: חיים גולדברג

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כואב הלב

  הנה בחורים מוכנים למסור את נפשם למען כלל ישראל ועושים קדוש השם גדול. וככה מתנהגים כלפיהם. לא כל אחד מסוגל לשבת וללמוד כל היום. כמה גדול קדוש השם של החיילים. כמה חילול השם של אלה שמציקים.

  יהושע |
  הגב
 2. מעמד קידוש שם שמים ברבים

  מעמד קידוש שם שמים ברבים

  קידוש שם שמים |
  הגב