קואליציה במבחן: החרדים בטוחים – "חוק גיוס ומיד בחירות"

היום: גורל הכנסת שוב יעמוד למבחן קואליציית 61 חברי הכנסת, כאשר החוק לפיזור הכנסת יעלה להצבעה

גורל הכנסת שוב יעמוד הבוקר למבחן קואליציית 61 חברי הכנסת, כאשר החוק לפיזור הכנסת יעלה להצבעה.

גורמים במפלגות החרדיות טוענים הבוקר שראש הממשלה החליט להמתין עד אחרי העברת חוק הגיוס בכדי לפזר את הכנסת. "אין אפשרות מציאותית למנוע חקיקה ולהיות בלחץ על בסיס יומי בכל הקשור להצבעות בכנסת, היא תתפזר בקרוב מיד אחרי העברת חוק הגיוס".

אותם גורמים מוסיפים כי על פי כל הערכות שלהם כנסת ישראל תפוזר באמצע חודש 12 מיד אחרי העברת חוק הגיוס החדש בסיוע מפלגות האופוזיציה "אין אופציה אחרת, ואין ניראות טובה יותר מזו שהאופוזיציה מצביעה לטובתנו".

המצוקה הקשה של הקואליציה בהעברת חוקים ואפילו בנפילת חוקים שלה, החלה כבר ביום שני האחרון, כאשר שני חוקים שעלו להצבעה נפלו ע"י האופוזיציה, שהריעה לעצמה והודיעה שמעכשיו תעשה חיים קשים ולא תאפשר לחוקים לעבור.

אלא שביום שלישי העניין כלל לא הורגש, כיוון שזהו יום שחוקים בהסכמה או חוקים חברתיים עולים להצבעה, ולכן לא היה צורך ברוב כלשהו, אך היום המתח חוזר למשכן הכנסת, כשהחוק לפיזור הכנסת יעלה להצבעה במליאה מעט אחרי השעה 11 לפני הצהריים.

נכון לשעה זו הלחץ בקואליציה גובר, כאשר מנהליה מנסים להבטיח רוב דחוק למנוע את העברת החוק, זאת למרות שגם אם הוא יעבור הקואליציה תוכל למנוע דיון עליו בועדת הכנסת, ובכך למשוך זמן עד שראש הממשלה יחליט כיצד לפעול בנושא.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.