קואליציה? יש דברים דחופים יותר / ארהלה יקטר

"ביטול הגזירות של הממשלה הקודמת"? הגיע הזמן שהח"כים החרדיים ימנעו את העוול הנורא המתרחש בין כותלי המגזר / ארהלה יקטר

במשך שנתיים:
ממשלת שמד, חרב מונפת על מוסדות התורה, גזירת הגיוס, התבוללות ומה לא.

ואז הגיעו בחירות:
צאו להצביע, ביטולה זהו קיומה, מי רואה אותם יוצאים ואינו יוצא…

ועכשיו:
ב”ה נכנסים לקואליציה, תקציבי הישיבות יחזרו למימדיהם הקודמים, קצבאות הילדים גם כן, גזירת הגיוס והסנקציות הפליליות יושלכו לפח.

חברי הכנסת החרדים עובדים במסירות מסביב לשעון במשך כל ימות השנה. הם עוזרים גם למי שלא הצביע עבורם, גם למי שלא הצביע בכלל. הם עוזרים גם למי שנהג כך בהוראת רבותיו וגם למי שנהג כך על דעת עצמו. הם עוזרים גם למי שהתעצל וגם למי שרצה להביע מחאה. העיקר לעזור.

אבל
עדיין, אחרי כל המילים הטובות, הגיע הזמן שהם יטפלו גם ב"גזירות הפנים מגזריות": מדוע גננת שעובדת ברשת חרדית לא תקבל ישירות את המשכורת לחשבון הבנק ? מדוע הם מאפשרים למצב שבו מנהלי עמותות "גוזרים" עשרות אחוזים מתלושי המשכורת של העובדות, להימשך?

מדוע עוזרת לגננת שעובדת משעות הבוקר המוקדמות חוזרת לבית בסוף חודש עם משכורת מקוצצת? מדוע אישה חרדית שעובדת במרכז תעסוקה חרדי מקבלת חצי משכורת ממה שיכלה לקבל באותו מקום עבודה במרכז לא חרדי?

ואת זה הקואליציה לא תפתור. רק הם, הנציגים, יכולים לעשות משהו.

כמה מעסיקים חרדים מנצלים וגוזלים את זכיות העובדים בידיעה שלא יתבעו אותם בבית משפט, כמה מעסיקים לא נותנים לעובדים את הזכיות שמגיעות להם ע”פ התורה וע”פ החוק.

כל חודש מחסירים בתלוש במכוון כמה שעות, מדווחים על סכומים שלא משולמים בפועל… והעובד מפחד לדרוש, חושש מפיטורים.

סיפר לי חבר שעבד בהשגחה: "כל חודש בתלוש דיווחו במכוון על פחות שעות עבודה, מה שהופיע בתלוש כהוצאות ביגוד וכד` אף פעם לא קיבלתי…לאחר שפוטרתי תבעתי את המעסיק לבית דין, אבל הוא הצליח להתחמק בטענות שונות ומשונות, לבסוף נאלצתי לתבוע אותו לבית משפט. והוא, אחרי שגזל ועשק אותי במשך שנים, טען בצביעות כי אני "מוסר"".

ואת זה הקואליציה לא תפתור. רק הם, הנציגים, יכולים לעשות משהו.

אז כל עוולות הממשלה הקודמת יתוקנו, יישר כח באמת. אבל הגננות עדיין יעזבו את הבית בשעות מוקדמות בתמורה למשכורת שחלק גדול ממנה תיגזל מהן, לטובת בעלי רשתות החינוך – פך השמן הטהור – שימלאו את חשבונות הבנק בשווייץ, שם הם גם נופשים מידי פעם.

ולנו ימשיכו לספר שהעיקר זה קואליציה…

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. ולמה מי שלמדה הוראה בסמינר (כי לא היה אופציה אחרת) והיא ללא פרוטקציות שכמובן שלא תמצא עבודה בחינוך העצמאי. אלא בממ"ד איכותי ואחרי 20 שנה מצאה משרה בחינוך העצמאי אז לא מתחשבים בוותק שלה זולא שחיתות?
    ושבחינוך העצמאי אפילו לאחר שנכנסת מקבלים תקן רק אחרי מסכת יסורים ורעב ( כן כן) של שנים זו לא שחיתות?
    ושלא מפרישים לפנסיה וקרן השתלמות וגמל ברוב העמותות החרדיות זו לא שחיתות?

    יעקב |
    הגב