קוגל אטריות משודרג • מתכון השבוע של השף ישראל דודק • מתכון מנצח טעים ומפתיע ויש גם טיפ

בעבודה שלי אני נתקל לפעמים, שאני עושה מתכון שהוא ידוע ומוכר ואז הבעל הבית רוצה שדרוג של אותו מתכון כך שיתאים לקהל יעד מסוים.

זה מה שקרה לי כשהגעתי לעשות קוגלים מסורתיים באחת מהמאפיות הגדולות באזור המרכז, ובנוסף לקוגל ירושלמי המסורתי, עשיתי לו גם פשטידה מתוקה, התגובה לא איחרה לבוא, אני רוצה כזאת פשטידה עם אטריות רחבות, אבל שתתאים יותר לקהל יעד שלי, שזה מגוון עדות ואנשים, ולא הפשטידה הזאת שמותאמת יותר לטעם של עדה אחת, ככה יצא שיצרתי בשבילו פשטידה מתוקה עשירה שמתאימה לכל העדות, ובאמת הלקוחות הוכיחו את עצמם וכל שבוע רק עלינו בכמות המכירות עד שזה נהפך למוצר קבוע בחנות. מאז אני לוקח את המתכון הזה איתי לכל מקום, ותמיד הוא מנצח, לא משנה למי שעשיתי אותו, תמיד קיבל מקום של כבוד.

אז גם עכשיו לא בא לכם להכנס למטבח להכין את זה, תשמרו בצד את המתכון ואז יום אחד כשתרצו להפתיע עם פשטידה איכותית, יהיה לכם מתכון מנצח.

בהצלחה!

חומרים:

1 חבילת איטריות רחבות (400 גר')

1 כוס סוכר

3/4 כוס שמן

1 1/2 כוס סוכר

200 גר' צימוקים

200 גר' חמוציות

300 גר' תפוחים ירוקים חתוכים קוביות

6 ביציים כפית קינמון

150 גר' פלחי תפוז מיובש

 אופן ההכנה:

נכניס לסיר כוס סוכר ואת השמן, ונביא למצב קרמל, נוריד מהאש נקרר מספר דקות, בינתיים נרתיח מים חמים בכמות שרשום על האריזה אבל פחות כוס אחת, נשפוך בעדינות על הקרמל, ונביא לרתיחה.

אחרי שרותח, להכניס את האטריות לסיר, לערבב כל הזמן, עד לבישול מלא של האטריות.

נוריד מהאש ונוסיף את שאר המוצרים מלבד התפוז מיובש, נערבב חזק, את הפלחי תפוז נסדר יפה שכבה אחת על  הנער אפיה, ונכניס לאפיה מכוסה בתנור שחומם מראש ל-170 מע' במשך שעה,  נוריד את הכיסוי, ונוסיף עוד שעה לפי הצורך.

אוכל מתכון קוגל אטריות מתוק

 הערה:

היות ובמתכון אנחנו משתמשים באטריות, והכמות מים שהן סופגות מאוד משנה את זמני האפיה, אין אפשרות לכסות את כל סוגי האטריות, לכן יש לשים לב לאחר שעה וחצי, כמה זמן עדיין חסר לאפיה…..

 טיפ:

להגשה אישית אפשר לאפות בתוך תבניות אישיות, או בסיליקון, יש לשמן קצת את התבנית, ואז בהגשה יש לכל אחד פשטידה עגולה יפה.

תהנו וטקבקו!

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.