קווי הנייעס בסכנה: חרדים מציפים את מרכזיות משרד התקשורת

לדברי משרד התקשורת, גופים חרדיים אינטרסנטיים מבצעים אלפי שיחות גם למרכזיית משרד ראש הממשלה על מנת למנוע רפורמה בשירותי תוכן סלולריים – כי הם רוצים נתח מדמי הקישוריות שמועברים לחברות הסלולריות

הגזרה הצפונית מתחממת, אבל את אלפי החרדים שמציפים את מרכזיית משרד ראש הממשלה ואת מרכזיית משרד התקשורת, זה לא מעניין. בימים האחרונים מתקבלות במרכזיות שני המשרדים אלפי שיחות של חרדים וזאת בעקבות השימוע שערך משרד התקשורת שאמור להסדיר את פעילות התוכן על גבי קווי טלפון.
אריזת תוכן דתי ושיווקו דרך טלפונים סלולריים הפכה להיות שיטת הפצה מקובלת ברחוב החרדי. כיצד זה עובד? משתמשים מתקשרים למספר סלולרי ומקבלים תוכן דתי לסוגיו. בין אם מדובר בחדשות, דרשות, משניות וכדומה. חרדים רבים שנמנעים מהאזנה לחדשות בערוצי הרדיו או בטלוויזיה מתקשרים למספרים אלה כדי את התוכן שהם רוצים ללא הגבלה, ובמקום אמצעי התקשורת "המסורתיים" שמהם רבים מהם נמנעים.

ואולם, מאחורי הסיפור מסתבר שעומדת שיטה מתוחכמת ולפיה הגורמים החרדים פונים לחברות הסלולריות ודורשים להתחלק איתן בדמי הקישוריות המגיעים מאותם קווים. עלות הקישוריות היום היא באזור ה-5 אג' לדקה והחברות החרדיות שעוסקות בהפצת תוכן דורשות לקבל נתח מזה.

בשנה שעברה הודיע משרד התקשורת על שימוע שנועד לטפל בעניין ולהפסיק את דרך הפעולה הזאת. לאחר ששמע את כל הצדדים החליט להעביר את מודל שיחות התוכן למסלול של שירותי תוכן מוסדרים במסגרת שירותי 1-900. התיקון אמור להיכנס בקרוב לתוקף והגופים החרדים העוסקים בכך מגיבים בתוקפנות ולמעשה השביתו את מרכזיית משרד התקשורת.

לדברי בכירים במשרד, לשכת שר התקשורת, שכידוע אינה מאוכלסת בימים אלה, פשוט הושבתה וגם קווים נוספים נפגעו כתוצאה מאלפי פניות. לדברי משרד התקשורת, גורמים העומדים מאחורי קווי התוכן, הפנו שיחות של מתקשרים שביקשו לשמוע דברי תורה, למספרי טלפון במשרד התקשורת ופשוט תקעו אותם. לדברי המשרד, השיחות מבוצעות גם למשרד ראש הממשלה בירושלים.

החרדים דורשים לעצור את השינוי ולעכבו עד שייערכו לכך, ואולם במשרד התקשורת דוחים זאת על הסף וטוענים שמדובר בעניין כלכלי של גורמים אינטרסנטיים שאין לו שום קשר לדת. כעת נשאר לראות האם הלחץ החרדי יגיע גם לראש הממשלה בנימין נתניהו שמשמש גם כשר התקשורת והאם לאור מערכת הבחירות הוא ידחה את התיקון.

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מה יעשה הרשע אריה דרעקי שעד עכשיו שילם בלי סוף לקווי הנייעס שיצדדו בשבילו
  כנראה הוא ישלם למאזינים את כל הוצאת 1900 שתעלה להם
  המפסיד הגדול אריה דרעקי השמאלני

  משה נמני המתפגר |
  הגב
 2. חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

  אפשר לעשות עסק פשוט!

  לתת פטור קישורית לכל מספר שיאושר כמספר תוכן.

  ע"מ להרשם כספק תוכן יש לשלם למשרד התקשורת סך כך וכך ולעמוד בקרטריונים ואז תוכל לקבל פטור והחברות לא יצטרכו להשתולל כל פעם מחדש.

  ובא לציון גואל.

  כמה פשוט

  אייל |
  הגב
  • קוקו
   נעון זה מה שעשה משרד התקשורות הוא ביטל לחלוטין את תשלום הגומלין של דמי קישורית לקווי פרימיום (תוכן) וזה אומר שמעילי קווי התוכן לא ירויחו מיליונים !!! ע"ח חברות הסוללר מה פתאום שסלקום תממן כמה טיפשים שהחליטו להקריא לנו את ההואטספ

   מהנייעס |
   הגב
 3. מה יעשה אלי ישי שעד עכשיו שילם בלי סוף לקווי הנייעס שיצדדו בשבילו
  כנראה הוא ישלם למאזינים את כל הוצאת 1900 שתעלה להם
  המפסיד הגדול אלי ישי המזרוחניק

  huxh |
  הגב
 4. וזו בדיוק הסיבה, שבעטיה חלק מהחילונים מכנים אתכם "חראדים" – במקום לשבת ולעסוק בתורה הקדושה כפי שאתם מצהירים שאתם עושים השכם והערב , עוסקים בזוהמה ובהבלי העוה"ז של צבירת כוח ונכסים.
  תתביישו לכם!!!

  Bienstock |
  הגב