קולות החיילים: יהדות התורה מאבדת מנדט

מספירת רוב המעטפות הכפולות מסתמן כי הרשימה הערבית נחלשת ואילו מרצ והליכוד מתחזקות במנדט

לאחר ספירת יותר מ-200 אלף המעטפות הכפולות של חיילי צה"ל, אנשי נציגויות ישראל בחו"ל, האסירים, החולים ואנשי הסגל הרפואי עולה כי ראש הממשלה בנימין נתניהו יכול לרשום לעצמו עוד הישג בבחירות, עם מושב נוסף שתקבל מפלגת הליכוד בכנסת.

מהספירה עולה כי הליכוד עולה ל-30 מנדטים, לעומת 29 מנדטים שקיבלה המפלגה מהספירה החלקית של קולות הבוחרים. בנוסף, מפלגת מרצ עולה ל-5 מנדטים, הרשימה המשותפת יורדת מ-14 מנדטים ל-13. גם מפלגת יהדות התורה יורדת מ-7 מנדטים ל-6.

מדובר באכזבה גדולה ליהדות התורה, היות ובמפלגה קיוו שלאור העליה בכמות המצביעים של המפלגה יעקב אשר יצליח לכהן גם בכנסת הבאה.

מי שמודאגים פחות, שלא לומר שמחים מהענין, אלו אנשי הפלג הירושלמי שהצליחו ביעד שלהם להחליש את יהדות התורה ולהשאיר את יעקב אשר – סדין אדום בעיניהם – מחוץ לכנסת.

ועדת הבחירות המרכזית צפויה לפרסם את תוצאות האמת הסופיות היום (ה') בשעות הצהריים. ביום ראשון הקרוב יפתח נשיא המדינה ראובן ריבלין בסבב התייעצויות, שבסופן הוא צפוי להחליט על מי להטיל את מלאכת הרכבת הממשלה.

אתמול הודיעה יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון, כי במידה ומפלגתה לא תקבל יותר מ-4 מנדטים בבחירות היא תפרוש מתפקידה. כעת נשאלת השאלה האם בעקבות פרסום תוצאות האמת, לפיהן מרצ תקבל חמישה מושבים בכנסת הבאה, גלאון תשקול את צעדיה מחדש.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. "בשורה טובה תדשן עצם" זו היא בשורה טובה המשמחת לנו הלב, להראות לנו הכח של מרן הצדיק הגאון האדיר ר’ שמואל שליט"א. על זה אמרו חז"ל "בשורה טובה תדשן עצם" "מְאוֹר עֵינַיִם יְשַׂמַּח לֵב, שְׁמוּעָה טוֹבָה תְּדַשֶּׁן עָצֶם. אֹזֶן שֹׁמַעַת תּוֹכַחַת חַיִּים, בְּקֶרֶב חֲכָמִים תָּלִין. פּוֹרֵעַ מוּסָר מוֹאֵס נַפְשׁוֹ, וְשׁוֹמֵעַ תּוֹכַחַת קוֹנֶה לֵּב. יִרְאַת ד’ מוּסַר חָכְמָה, וְלִפְנֵי כָבוֹד עֲנָוָה. לְאָדָם מַעַרְכֵי לֵב, ומד’ מַעֲנֵה לָשׁוֹן. כָּל דַּרְכֵי אִישׁ זַךְ בְּעֵינָיו, וְתֹכֵן רוּחוֹת ד’". (משלי ט"ו/ל’-ט"ז/ב’)

  מאור עיניים ישמח לב, שמועה טובה תדשן עצם" – הכוונה לאדם שניחן באור בעיניים ע"פ דעת תורה הצלולה של ר’ שמואל שליט"א המוסר והענווה שרואים אך ורק אצל מרן ר’שמואל שליט"א הם תנאֵי יסוד מקדמיים להתנהגות חינוכית מוסרית ערכית.

  התוצאה: יראת שמים וכבוד והערכה מצד הבריות. מענה הלשון כמוצא פי האדם, חייב להיעשות בתבונה בקפידה, כך שהדיבור יהיה בהתאמה חיובית להרגשתו ולכוונותיו. רק ד’ יודע את כוונותיו האמיתיות של האדם, לכן מוטלת על האדם החובה המוסרית-ערכית להיטיב ולשפר את דרכיו מתוך כוונה טהורה נקיה וצלולה.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. זו היא בשורה טובה להראות לנו הכח של מרן הגאון האדיר ר' שמואל שליט"א
  זו היא בשורה טובה להראות לנו הכח של מרן הגאון האדיר ר' שמואל שליט"א

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב