קולות שלום מעזה: משבר החשמל קרוב לפתרון

בהתבטאות חריגה יחסית, שקולה ולא מתלהמת אמר סגן מנהיג חמאס בעזה, כי לא זו בלבד שהוא אינו צופה מלחמה בקרוב, אלא שבארגון הטרור לא יזמו אותה.

ככל שעוברים הימים, נראה שמשבר החשמל בעזה מתקרב לפתרון – ובכל מקרה הסיכוי להסלמה צבאית עם ארגון הטרור חמאס – שהייתה נראית בשבוע שעבר בלתי נמנעת, הולך ומתרחק.

היום, בהתבטאות חריגה יחסית, שקולה ולא מתלהמת באופן יוצא דופן, אמר חליל אל חיה – סגן מנהיג חמאס בעזה, כי לא זו בלבד שהוא אינו צופה מלחמה בקרוב, אלא שבארגון הטרור לא יזמו זאת.

בשיחה עם עיתונאים בעזה אמר הבכיר: "אנחנו בחמאס איננו יוזמים מלחמות ולא מצפים למערכה חדשה. בכל מקרה, זו ההערכה המדינית שלנו. אנחנו לא מצפים למלחמה בגלל שאנחנו לא מעוניינים וגם 'הכיבוש' טוען שהוא לא מעוניין".

במקביל, גורם בעזה דיווח כי בקהיר הסכימו לחזור ולמכור דלק לחמאס, כדי להפעיל באמצעותו את תחנת הכוח בעזה, שהדלק עבורה אזל לפני כחודשיים. הפעלת התחנה תייצר עוד 4 שעות חשמל ביום.

בשיחה שנשא אתמול עם עיתונאים אמר עוד סגן מנהיג חמאס: "שמירה על הגבולות עם מצרים היא אינטרס משותף עבורנו ועבורם. יש לנו את הנחישות ואת היכולת למנוע בעד כל מפגע שמאיים על מצרים מעזה".

דברי החנופה הללו נאמרו בשל דרישתה הנחרצת של מצרים להפסיק את הטיילת מעזה לסיני ובכיוון ההפוך של אנשי ארגון דאעש הטובחים בחיילים המצריים בחצי האי סיני.

עם זאת, צריך לזכור שבחמאס לא שינו את עורם. נכון להיום בארגון לא מעוניינים אולי במלחמה, אבל בהחלט נערכים לקראתה באמצעות ייצור מאסיבי של רקטות וחפירת מנהרות, גם ברגעים אלו ממש

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.