קול של פיוס • פינדרוס ל'קוקר': "יש נתק עם ברקת אנו מחזקים אותו"(וידאו)

דף חדש בין 'דגל' לברקת? יצחק פינדרוס בראיון ל'קוקר' בעקבות ההחלטה לאכוף את סגירת המרכולים במרכז העיר בשבתות: "החלטת ברקת מסמנת שינוי במגמה ואנחנו מחזקים על כך את ראש העיר" • "אין איבה אישית בין 'דגל' לברקת אך יש כרגע נתק • על היציאה להפגנות בעקבות פתיחת מתחם 'יס פלאנט': "קיבלנו הוראות לנהל את המאבק במסגרת העירייה. גדו"י החליטו שלא הגיע הזמן לצאת לרחובה של עיר, במבחן התוצאה הפעילות השקטה שלנו בעירייה עובדת". צפו

הקרב על השבת בירושלים: שמונה מרכולים ופיצוציות בירושלים הפועלות בשבת ייסגרו – זאת, בעקבות החלטת היועץ המשפטי של עיריית ירושלים בעקבות פסיקת בג"ץ בנוגע לפתיחת המרכולים בשבתות בתל אביב.

בשבת האחרונה נפתחו בעיר מתחם בתי קולנוע חדש של חברת "יס פלאנט" ובית קפה גדול במרכז העיר. בעירייה מכחישים כי יש קשר בין שני הדברים ושסגירת המרכולים היא כביכול "תשלום" לחרדים.

בראיון ל'קוקר' מתייחס פינדרוס להחלטה ומגלה כי מאחורי הקלעים פעלו חברי המועצה מ'יהדות התורה' במשך חודשים ארוכים לסגור את המרכולים הפתוחים במרכז העיר בשבתות: "הבהרנו לברקת שאי אכיפת החוק – לא חוקית, אנחנו שמחים על ההחלטה אך זה לא מספק אותנו כאשר קיימת אווירה של חילולי שבת בעיר".

פינדרוס מכחיש כי ההחלטה באה בעקבות פתיחת מתחם ה'יס פלאנט' בשבתות כפיצוי לחרדים: "במדינת ישראל יש חוק ומי שמפר אותו צריך למנוע זאת ממנו. הרי המרכולים האלו פועלים בניגוד לחוק ואנחנו פנינו אליו בנושא הזה הרבה לפני פתיחת יס פלנט, החלטת ברקת מסמנת שינוי במגמה ואנחנו מחזקים על כך את ראש העיר".

צפו בראיון המלא

[vimeo 136725948 w=661 h=373]

על המתיחות בין 'דגל התורה' לראש העיר ניר ברקת אמר פינדרוס: "אין איבה אישית בינינו אך בין 'דגל התורה' לברקת יש כרגע נתק, נקווה שיתעשתו ויסיימו עם הנתק".

על היציאה להפגנות בעקבות פתיחת מתחם 'יס פלאנט' בירושלים מבהיר פינדרוס כי את המאבק הם מנהלים בין חדרי העירייה ולא בהפגנות: "בכל מאבק ציבורי מי שמחליט על הכל הם גדולי ישראל, קיבלנו הוראות לעשות את הכל במסגרת העירייה ונקווה שהניצנים ייראו. גדו"י החליטו שלא הגיע הזמן לצאת לרחובה של עיר. במבחן התוצאה הפעילות השקטה שלנו בעירייה הביאה למצב שפקחי העירייה יסגרו חנויות בשבת".

במהלך היום התבשרנו כי יו"ר סיעת 'הליכוד-ביתנו' וחבר מועצת העיר ירושלים, משה ליאון שנתמך במהלך הבחירות על ידי סיעת 'יהדות התורה' שהודיע כי מצטרף לקואליציה העירונית ולסיעתו של ניר ברקת – 'ירושלים תצליח'.

מדובר כפי הנראה בברית פוליטית חדשה בין שני יריבים גדולים, אביגדור ליברמן וניר ברקת שניהלו קרב מר בבחירות האחרונות לראשות העיר, כשליברמן פעל להדחת ברקת ולבחירתו של ליאון, איש אמונו.

בתגובה לדברים אמר פינדרוס: "אנו שמחים על הצטרפותו ההשפעה שלו תהיה השפעה לטובת רוחניות ירושלים.אלו היה מצטרף לקואליציה לפני ההצבעה על הספורטק היה מצביע יחד איתנו".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. לא ברור מה הרפיסות והחנפנות לראש העיר, מגיע לו מכה אחרי מכה (ציבורי כמובן) ללא שום רחמים!

    מיקי |
    הגב