כתב ידו של הבחור המנוח הפך לקונטרס על שאלת 'הבית יוסף' המפורסמת

בימים אלו ערב חג החנוכה יצא לאור קונטרס מיוחד ובו מקבץ של מאות תשובות על שאלת 'הבית יוסף' המפורסמת שקולמוסים רבים נשפכו בכדי לישב אותה- מדוע קבעו חז"ל את ימי החנוכה לשמונה ימים, הרי דבשביל יום הראשון היה מספיק השמן, אם כן הנס היה רק שבעה ימים.

התשובות נמצאו בכתביו של הבחור הבה"ח אליהו ישראל אברמן ז"ל שנלקח בחטף לבית עולמו בנסיבות טראגיות, למגינת ודאבון לב כל ידידיו ומכריו. הבחור הבה"ח אליהו ישראל אברמן ז"ל קיבץ כבר בגיל שש עשרה מאות תשובות לשאלה הזאת מכל ספרי השו"תים ומכתבי גדולי ישראל. בעקבות כך, החליט אביו הרב אהרן אברמן יו"ר ארגון 'לב מלכה' לפרסם את כל התשובות בספר 'בדמייך חיי' שהוציא הארגון. ובנוסף, יצא הקונטרס לאור.

הבחור המנוח התחנך ולמד בתלמוד תורה "אמרי חיים ויז'ניץ" בירושלים, בהגיעו לגיל קבלת עול תורה ומצוות נכנס ללמוד בישיבת 'אלכסנדר' בבני ברק, ולאחר מכן בישיבה הגדולה "תפארת שמואל". רבניו בישיבה מספרים כי דרכו של המנוח בלימוד לא הייתה לימוד גרידא, הוא לא היה עוזב את הלימוד עד אשר כל הסוגיה הייתה ברורה לו כשמש בצהריים, והיה לומד בהתלהבות ובחשק עד אשר כל הסובבים היו מצטרפים אליו.

במהלך שנות חייו הקצרים הספיק לעשות מעשי חסד רבים מאוד, מופלאים במידת נתינת הלב, מאור פנים, שמחה, וזריזות נדירה ביותר, כאשר המילה "לא", לא הייתה מצויה בין אוצר מילותיו, כאשר התבקש ע"י מאן דהו לעשות לו טובה, ולא משנה מי הוא היה, מוצאו, יחוסו וכדומה.מידה זו בוודאי ינק בבית הוריו היקרים שיחיו- יבדל לחיים טובים וארוכים אביו הרב אהרן לייב אברמן, יו"ר ארגון 'לב מלכה' שעוסק בסיוע לילדים החולים במחלה. למעשה מיום עומדו על דעתו ראה סביבו עשיית חסד, מעשים אלו בוודאי נוצקו לתוך הווייתו והפכו לחלק בלתי נפרד מאורחות חייו.

אביו הרב אהרן אברמן, יו"ר ארגון 'לב מלכה': "הדפסת דברי התורה שנמצאו בכתביו היא הקשר הטוב ביותר עם המתים. התורה- סם החיים- היא נותנת לנו את הכוח ואת היכולת להמשיך. כעת נשיב לו מגמולו, ללמוד וללמד לעילוי נשמתו הטהורה, ושפתותיו ידובבו בישיבה של מעלה".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. בהחלט, היה בחור יקר, איש חסד אמיתי, ללא כוונת לקבל טובות ותודות בחזרה, וגם בעת עשיית החסד היה עושה את עצמו כאילו זה כלל לא קשה, כדי שהשני ירגיש טוב.

    חבל על דאבדין…

    חבר (לשעבר)

    בונים |
    הגב