קונספרציה: ברי חמיש נפטר

מי שפרסם את תאוריית הקונספירציה על רצח רבין ברי חמיש נפטר בגיל 64.

בפוסט שכתב בנו אריאל  חמיש, בדף הפייסבוק  שלו הוא הודיע על לכתו בטרם עת של אביו, העיתונאי והסופר ברי חמיש, בגיל 64.

ברי חמיש הוא אבי תורת הקונספרציה על רצח רבין, הוא חיבר ספר שמגולל את התאוריה על הרוצח האמיתי של רבין כאשר השב"כ הוא האשם העיקרי.

וכך כותב חמיש, "אני לא נוהג לשתף בפומבי (וגם לא בפומבי) תחושות מדם ליבי שאינן עטופות ומוגנות היטב בשלל מטאפורות ודימויים אמורפים, בבירור פועל יוצא של מערכת היחסים הסבוכה שלי עם אבי, אותו לצערי לא זכיתי לראות קרוב ל9 שנים. מהיום בו עזב בחרתי במודע להרחיק את הנפש שלי מהשבריריות של תלות רגשית באדם אחר. במשך שנים היה זה אמור במיוחד בקשר שלי איתו. בחרתי להתעלם מהמורכבות באישיותו ולהצדיק את חוסר היכולת שלי להתמודד עם סיטואציה רגשית מורכבת בכללי מוסר אוניברסליים דמיוניים שעזרו לי להדחיק ולהרחיק את עצמי מהכאב הכרוך בקשר עם אדם אהוב. אני חושב ששנינו היינו כאלה, אבל הוא לפחות ניסה. ואני באנוכיותי חיפשתי את הדרך הקלה החוצה, משקר לעצמי שהאוקיאנוס האטלנטי רחב דיו על מנת להפריד בינינו לנצח. וכמו הקלישאה הניו אייג׳ית שאני, כשנזכרתי – כבר היה מאוחר מדי. בחולשה זמנית זו אני אני רוצה להודות לך לראשונה בחיי על מה שהורשת לי, על אף הבן אדם השונה ממך שעל פניו הפכתי להיות. האנטי ממסדיות והאנרכיזם, החשיבה הביקורתית והיכולת להביע אותה על הכתוב, החיבה לרוקנרול ולמריחואנה, אמונה בלתי מתפשרת בצדקת דרכך, היכולת ההישרדותית המרשימה ומעל הכל, התמימות הטהורה שאפשר לשנות את העולם לטובה. אני לא באמת יודע עד כמה חזקה היית אמונתך במטאפיזיקה, אבל בשביל הסיכוי שהאמנת מספיק ושיש נפש קשבת היכן שהוא.

לסיום מבקש הבן  מחילה. "אני מבקש סליחה על שהייתי חלש מדי לומר את כל הדברים האלה כשיכולתי. סליחה שלא ניסיתי מספיק. אני אוהב אותך וגאה בך על מורשתך המשוגעת. אני מוחל לך על הכל. הבן היחיד שלך, אריאל חמיש".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.