קופות החולים מסרבות לאשר נוהל שיאפשר העברת מידע בין מערך התפתחות הילד ומשרד החינוך

"משרד הבריאות יכול וצריך לכפות על קופות החולים את הנוהל הזה שמקובל על כולם"

קופות החולים מסרבות לאשר נוהל שנכתב על ידי הרשות המקומית, משרד החינוך, משרד הרווחה ומשרד הבריאות, שיאפשר העברת מידע בין מערך התפתחות הילד ובין מערכת החינוך לצורך היערכות למתן מענה ייעודי לילדים בגילאי לידה עד שלוש שנים. הנוהל החדש נכתב בעקבות דיונים בוועדת החינוך מהם עלה שמערכת החינוך והרשויות המקומיות לא ערוכות לתת מענה חינוכי מיטבי לילדים עם צרכים מיוחדים בגיל שלוש ששהו במעונות יום רגילים, גנים, משפחתונים או בבית.

בדיון שהתקיים הבוקר בוועדת החינוך אמרה נציגת משרד הבריאות ד"ר הדר ירדני, כי היתה התנגדות של קופות החולים משום שלטענתן הן לא יכולות להגיד להורה לילד בגיל שנה שהילד שלו יזדקק לחינוך מיוחד או לשילוב בגיל מאוחר יותר. ד"ר אינה פלאפר מקופת חולים כללית אמרה כי הסיבה לחוסר שיתוף הפעולה היא שונה. לדבריה, "קופות החולים אינן רשאיות להעביר מידע רפואי לשום גורם מלבד ההורים מטעמי סודיות".

ההורים מצדם מעוניינים בנוהל. עו"ד רויטל לן כהן מקואליציית הורים למען ילדים מיוחדים הסבירה כי ככל שיקדימו לשלב את הילדים כך ייטב להם, וככל שהרשות המקומית תערך בהתאם כך יהיו לילדים אנשי מקצוע הנדרשים לשילובם המיטבי.

יו"ר ועדת החינוך ח"כ יעקב מרגי הודיע למשרד הבריאות כי עליו להגיע להסכמות מול קופות החולים בתוך שלושה שבועות. "מדובר בנוהל שהוא אינטרס של כולנו. "משרד הבריאות יכול וצריך לכפות על קופות החולים את הנוהל הזה שמקובל על כולם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.