קופת העיר וחברא קדישא השקיעו מאות מליוני שקלים בקרן ההשקעות מגוריט

קרן ההשקעות בנדל"ן מגוריט תיסחר בבורסה בת"א החל מהשבוע הבא, בסך הכול גייסה מגוריט 240 מיליון שקל, בעלי המניות המרכזיים של הקרן לאחר ההנפקה כוללים,את המוסדות החרדיים חברה קדישא על-ידי הרבנות הראשות וקופת העיר עם השקעה של כ-100 מיליון שקל יחד.

 

הקרן של החרדים: קרן ההשקעות בנדל"ן מגוריט תיסחר בבורסה בת"א החל מהשבוע הבא, לאחר שהקרן השלימה גיוס בהיקף של כ-60 מיליון שקל בהנפקת ה-IPO המניה – בסך הכול גייסה מגוריט 240 מיליון שקל, כאשר בעלי המניות המרכזיים של הקרן לאחר ההנפקה כוללים,את המוסדות החרדיים חברה קדישא  על-ידי הרבנות הראשות  וקופת העיר עם השקעה של כ-100 מיליון שקל יחד.

בנוסף השקיעה קק"ל 40 מיליון שקל בקרן, בדומה להשקעה של אקסלנס.

ההשקעה הגדולה יחסית של הגופים החרדיים בהנפקה עוררה תהיות בקרב הפעילים בשוק, שחלקם הביעו ספק בדבר היכולת שלהם לבחון את העניין הכלכלי שבהנפקה

עוד פורסם בגלובס כי עוה"ד החרדי חיים ויספיש וכן עו"ד ארז רוזנבוך, שני בעלי המניות הגדולים בחברת הניהול של הקרן, לקחו חלק לא מעט משקיעים חרדים.

מגוריט  גייסה כ-12 מיליון שקל, לאחר שבשבוע שעבר חוותה תופעה דומה בשלב המוסדי בו הגדילה את היקף הגיוס מ-32 ל-48 מיליון שקל.

בין היתר רכשה חברת הביטוח הפניקס, בעלת השליטה באקסלנס, מניות בסך של כ-4 מיליון שקל.

עוד ברוכשים, דש, איילון ותמיר פישמן בהיקף השקעה מצומצם (כ-1-2 מיליון שקל כל אחד), וכן את חברות הנדל"ן דמרי של יגאל דמרי וישראל קנדה של ברק רוזן ואסי טוכמאייר, עם השקעה של כמה אלפי שקלים בודדים.

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הרב קנייבסקי שליט"א הבטיח שהמשיח יגיע השנה, נו?????????????

    מה יהיה? |
    הגב