חשיפה: המדינה מאיימת על מוסדות חרדיים שיקיימו לימודים ביום העצמאות • ישיבה בהולה התכנסה בבית הגראי"ל שטיינמן

אמש קיבלו עשרות מנהלי מוסדות במגזר החרדי מכל רחבי הארץ מכתב מיוחד מטעם משרד החינוך, בו הם מאוימים כי הם יקיימו לימודים במהלך יום המחר, שלישי – יום העצמאות, הרי שתישקל מחדש תקצובם של אותם מוסדות.

כידוע, בציבור החרדי ברובו מתייחסים ליום העצמאות כיום רגיל. מקומות העבודה, אמנם, לא פעילים – והחרדים העובדים הולכים בחלקם ללמוד תורה ב"בר בי רב" או לטיולים קצרים עם המשפחה.

לעומת זאת, כל מוסדות החינוך החרדיים כמעט, פעילים כרגיל.

ישיבות, כוללים ותלמודי תורה פועלים כרגיל, ומאות אלפי התלמידים מגיעים באותו יום ללימודיהם כמו בכל יום. רק תלמודי תורה המוגדרים כ'בתי ספר' ושייכים לזרם מסוים בחינוך העצמאי מקיימים שינויים באותו יום, ומקיימים ימי כיף שונים – אך גם אז לא מתייחסים ליום הזה כיום חופש.

הבוקר, חושף 'קוקר' כי מכתב שקיבלו אתמול כל מנהלי מוסדות החינוך החרדיים – מאיים על המוסדות כי אסור להם לקיים לימודים בשום פנים.

במכתב, עליו חתום יהודה פינסקי ממשרד החינוך, נאמר: "למען הסר ספק ברצוני להבהיר כי יום העצמאות הינו יום שבתון על פי חוק. חוק זה חל על כלל מוסדות החינוך בארץ ולכן אין לקיים יום לימודים ביום זה".

 

המשמעות העומדת מאחורי המכתב היא, כי אם יתקיימו ביקורות בכמה ממוסדות החינוך החרדיים ויימצא כי בכל זאת יתקיימו בהם לימודים כנגד החוק – הרי שהמדינה יכולה לשקול לשלול מהם את התקציבים שהיא מעניקה לאותו מוסד, כדין מוסד העובד על החוק.

ל'קוקר' נודע כי אמש התקיימה ישיבה מיוחדת בביתו של מרן הגראי"ל שטיינמן כנגד הגזירה החדשה, ובה נבדקו דרכי פעולה בעניין המהותי של קיום הלימודים ביום העצמאות.

'קוקר' ימשיך לעקוב ולעדכן.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. קודם כל שאפו לאתר קוקר על הפרסום הראשון, זה ענק:
    אבל יסלח לי כבוד הכתב הנכבד, למה אתה לא מדווח לנו מה יצא מהרב שטיינמן, מה הוא החליט, ומה היתה תגובתו, זאת לא חכמה להוציא סקופ בומבסטי ולהשאיר אותנו נאמני קוקר וסתם קוראים נוספים סקרנים לגבי ההמשך.

    אריה |
    הגב