'קוקר' חושף: 450 בנות חרדיות לא התקבלו לסמינרים בירושלים

ארבע מאות וחמישים בנות חרדיות ירושלמיות, אשכנזיות וספרדיות, יישבו בשנת הלימודים הבאה בביתן, כך על-פי נתונים בדוקים שהגיעו ל'קוקר'.
בכל שנה מתרחשת מחדש הסאגה של קבלת הבנות לסמינרים בירושלים. בדרך קבע ישנן מאות בנות שלא מתקבלות לאף סמינר, אלא שהשנה מדובר באחד המספרים החמורים שהיו בירושלים בשנים האחרונות: כארבע מאות וחמישים בנות חרדיות שלא התקבלו לאף סמינר חרדי לשנת הלימודים הבאה, תשע"ד, לאחר סגירת ההרשמה לסמינרים שהסתיימה בערב פסח האחרון.
לפני מספר שנים הוקמה בירושלים ועדת רבנים לענייני הקבלה לסמינרים, שתפקידה לבדוק מהי הסיבה לאי-קבלה של כל בת ובת, לדון לגופו של כל מקרה, ולהחליט את מי בכל זאת לקבל ולהיכן – ואף לכפות על הסמינרים לקבל את הבת עליה החליטו.

המקרים הקשים ביותר של אי קבלה עולים לייעוץ בבתי גדולי ישראל, שעוזרים בקבלת עוד כמה בנות לסמינרים.

אלא שהמנדט שניתן לוועדת הרבנים, הוא מוגבל בהחלט: לוועדה ישנה השפעה על קבלת עוד 40 בנות מעבר למספר הבנות שכבר התקבלו בסמינרים השונים ברחבי ירושלים.

הבנות יעברו ועדות מקצועיות

המשמעות: בכוחה של וועדת הרבנים לענייני סמינרים לדאוג מבין 450 הבנות שלא התקבלו לסמינרים, ל-40 בנות. כלומר, גם אם בימים הקרובים תתכנס ועדת הרבנים ותחליט על קבלתן של עוד 40 בנות לסמינרים השונים לפי החלטתם, הרי שבשורה התחתונה תישארנה 410 בנות המבקשות להיכנס לסמינרים – ואין מי שיוכל להושיע אותן.
יצוין כי גם 40 הבנות עליהן תחליט ועדת הרבנים, מלבד הועדה עליהן לעבור מספר ישיבות וועדות מקצועיות שיחליטו בעניינן, אם לאשרר את החלטת ועדת הרבנים ואכן לקבלן, או לא.
האם אכן נראה השנה את מאות הבנות הללו מחוץ למסגרות לימודיות? 'קוקר' פנה לעיריית ירושלים לקבלת תגובה בנושא, מה בכוונת העירייה לעשות בנידון, אולם עד לעת כתיבת השורות עוד לא קיבלנו את התגובה.
לכשתתקבל התגובה – נפרסמה.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. המון בנות טובות. אל תהיו תמימים. שיבדקו קודם את האלה שמקבלים ולא לפי פרוטקציות

    יהודה |
    הגב
  2. צריך לבדוק מה הסיבה האמתית שלא קיבלו אותם. לפעמים ההורים עושים מה שבא להם מתנהגים איך שהם רוצים, ואח"כ באים בטענות למה לא מקבלים את הבנות שלהם !!!!

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב