קורא עיתון: אבו מאזן מזים את חרושת השמועות

אנשיו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, פרסמו תמונות מבית החולים בהן הוא נראה קורא עיתון והולך במסדרונות – כדי להזים את השמועות על מותו הקרוב

יו״ר הרשות הפלסתינית אבו מאזן, נראה הבוקר בתמונות שפרסמה הרשות הפלסתינית כשהוא מעיין בעיתון של אתמול, מתהלך בחלוק מהודר במסדרונות ביה"ח לצד עוזריו ונראה חיוני ונמרץ.

אבו מאזן נראה כשהוא מחזיק בעותק מאתמול של העיתון "אל חיאת אל ג'דידה", ביטאון של הרשות הפלשתינית, שעל עמודה האחורי מתנוססת קריקטורה אנטי ישראלית בה נראה חייל ישראלי מרעיל תינוק פלשתיני.

כזכור, ביום ראשון דווח כי אבו מאזן (83), אושפז בבית חולים ברמאללה, כשהוא סובל מלחצים בחזה וקשיי נשימה. זאת, לאחר שבתחילת השבוע שעבר הוא עבר ניתוח באוזן, ולצורך זאת אושפז בבית חולים ושוחרר לאחר יממה בה שהה בהשגחה.

אולם בסוף השבוע הוחש אבו מאזן פעמיים לבית החולים לאחר שלא חש בטוב. תחילה דיווחו כלי תקשורת ערבים כי הוא אושפז בבית החולים ברמאללה לצורך בדיקות, בשל דלקת שהתפתחה באוזן בה נותח וכי הוא שוחרר בתום סדרה של טיפולים ובדיקות. שעות ספורות לאחר מכן, נמסר מלשכתו של אבו מאזן כי הוא אושפז שוב בבית חולים לאחר שלא חש בטוב, וכי ״מצבו מניח את הדעת״.

הדיווחים הסותרים על מצבו הרפואי של אבו מאזן הביאו לחרושת שמועות על הדרדרות חמורה במצבו הבריאותי של יו״ר הרשות הפלשתינית. חלק מהשמועות גרסו כי אבו מאזן נמצא למעשה בתרדמת לאחר שמערכות גופו קרסו. גורמים פלשתינים שצוטטו בעילום שם בכלי תקשורת ערבים, אישרו לכאורה כי ״מצבו של הרפואי של אבו מאזן לא יציב, וטרם ברור ממה הוא סובל״. שמועות אלה תרמו לאי הבהירות סביב מצבו האמתי של יו״ר הרשות הפלשתינית.

לצד זאת, בכיר הרשות הפלשתינית, ד״ר סעיב עריקאת, צוטט בסוכנויות הידיעות הערביות ואישר כי יו״ר הרשות הפלסתינית סבל מדלקת ריאות ותשישות, בגינם אושפז לטיפול בבית החולים. לדברי עריקאת, הוא צפוי להשתחרר לביתו בתוך 24 עד 48 שעות.

גורם בכיר בלשכתו של אבו מאזן אמר הבוקר ל"ישראל היום" כי יו״ר הרשות הפלשתינית צפוי להשתחרר מבית החולים בימים הקרובים – במידה ומצבו ימשיך להשתפר. לפי הגורם, הוא אושפז במחלקה הקרדיולוגית בבית החולים הממשלתי ברמאללה, לאחר שסבל מלחצים בחזה וקשיי נשימה שככל הנראה נגרמו בשל דלקת הריאות בה לקה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.