קורבנות הסופה – בן 78 נהרג בהתהפכות רכבו, בן 73 במצב אנוש של היפותרמיה לאחר שנמצא ברחוב

השלג והקרה גובים קרבנות – נהג בן 78 שנסע הבוקר(ד') ברכבו בפסגת זאב ירושלים, התהפך נלכד ברכבו – ומאוחר יותר נפטר מפצעיו .

צוות חובשים מתנדבים של 'איחוד הצלה' שהגיע למקום לאחר קבלת הקריאה במוקד, חילץ את הנהג שנלכד במכוניתו והחל לבצע בו פעולות החייאה כשהוא במצב אנוש. הנהג הלכוד פונה לבית החולים ובדרך נפטר מפצעיו.

מיכאל כהן חובש 'איחוד הצלה' סיפר: "אזרחים סיפרו לי בזירה כי הרכב התהפך לאחר שהחליק על הקרח שנוצר עקב השלגים, אני וחובשים ניסינו להציל את חייו של נהג הרכב שנפצע אנושות וחולץ מהרכב, ביצענו בו פעולות החייאה ממושכות, אך למרבה הצער בכניסה לבית החולים נאלצו הרופאים לקבוע את מותו, המשטרה בודקת את הנסיבות".
משטרת ירושלים התריעה בימים האחרונים וביקשה להימנע ככל שניתן מנסיעה בכבישי העיר בשעות הלילה והבוקר המוקדמות בגלל הקרה שעל הכבישים.

באירוע אחר בפסגת זאב, לקראת השעה 7:00 בבוקר התקבלה קריאה נוספת במוקד מד"א, כוחות ההצלה שהגיעו למקום מצאו גבר כבן 73 כשהוא סובל מפגיעות קור קשות.
האדם נמצא מוטל בשדרות משה דיין כשהוא במצב של היפותרמיה זאת לאחר זמן רב, בו היה מוטל שוכב בצד הכביש לאחר שהחליק ואיש לא הבחין בו. הוא פונה לבית החולים הדסה הר הצופים תוך כדי פעולות החייאה.

בארגון 'איחוד הצלה' קוראים גם לנהגים ולהולכי הרגל לנקוט במשנה זהירות עקב הקרח והשלגים שקיימים עדיין ברחובות ירושלים, מה שגרם עד כה למאות אירועים של החלקה של אזרחים על הקרח, ולתאונות דרכים – זהירות מונעת אסון".

בתוך כך, ירושלים מתקשה לחזור לשגרה. הלימודים בירושלים יתקיימו היום, במרבית מוסדות החינוך, הם יתחילו בשעה 10:00 בגלל החשש לקרה בשעות הבוקר.
אתמול נפתחו כ-70% מבתי הספר והגנים ומרבית התלמידים הגיעו, והיום עתידים להיפתח כ-90% מבתי הספר.
במקומות בהם התקיימו אתמול לימודים, יימשכו הלימודים גם היום. באתר העירייה מפורסמת רשימה מצומצמת של מוסדות חינוך שעדיין לא ייפתחו היום. ניתן לקבל את המידע גם במוקד 106.

תמונה ראשית: דוד רוטנר- יד שרה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.