קורס עיצוב גרפי

היום כבר לא חייבים ללמוד כמה שנים בשביל לקבל תואר ורק לאחר מכן ללכת ולחפש עבודה. היום אפשר לעשות קורס בן כמה חודשים, לקבל תעודה ומיד לאחר מכן להתחיל לעבוד ולהשתכר מצוין. איך עושים את זה? אופציה אחת היא קירוס עיצוב גרפי, קורס מרתק שיאפשר לכם להוציא את היצירתיות שבכם

יכול להיות שאתם עומדים בצומת דרכים כזו או אחרת ויכול להיות שסתם נמאס לכם מהשגרה ואתם מחפשים משהו אחר, רוצים לעשות איזה שהוא שינוי כיוון בקריירה שלכם ורוצים להוציא מעצמכם יותר. היום יש אין סוף אפשרויות ללמוד מקצוע, מקצוע מעניין, יצירתי וכמובן מכניס. היום כבר לא חייבים ללמוד כמה שנים בשביל לקבל תואר ורק לאחר מכן ללכת ולחפש עבודה. היום אפשר לעשות קורס בן כמה חודשים, לקבל תעודה ומיד לאחר מכן להתחיל לעבוד ולהשתכר מצוין. איך עושים את זה? אופציה אחת היא קירוס עיצוב גרפי, קורס מרתק שיאפשר לכם להוציא את היצירתיות שבכם.

להוציא את היצירתיות החוצה

לרבים מאתנו יש פרץ יצירתיות שרק מחכה לצאת החוצה, רק מחכה להראות לעולם את מה שהוא ומי שהוא, אבל לצערנו רובינו ישמור את היצירתיות ולא יחפש לה חופש. עיצוב גרפי הוא הזדמנות עבור רבים להוציא את היצירתיות הזו החוצה ולהראות אותה לעולם, מכיוון שעיצוב גרפי הוא אומנות של ממש. קורס עיצוב גרפי מלמד איך לצייר ואיך ליצור אלמנטים עיצוביים שונים ויותר מזה, הוא מלמד איך לעשות את זה עם כלים חדשניים ועם תוכנות ייחודיות. היום אפשר לעשות הכל באמצעות המחשב, אפר ליצור ואפשר לצייר והתוכנות הרלוונטיות כמו אילוסטרייטור, אינדיזיין ופוטושופ הן העיקריות. הנה קצת מידע על התוכנות הללו שנלמדות במסגרת קורס עיצוב גרפי

פוטושופ

את פוטושופ כמעט ולא צריך להציג, התוכנה שיודעת לקחת כל תמונה ולהפוך אותה ליצירת אומנות של ממשאו יותר נכון, מי שיודע לעבוד עם התוכנה יוכל להפיק ממנה המון ויכול להפוך אותה לכלי משמעותי ביצירת אלמנטים עיצוביים בתמונות. פוטושופ היא תוכנה שעיקרה הוא עיבוד תמונות כך שאם אתם רוצים לתקן תמונה כלשהוא, אם אתם רוצים לעבד אותה ולהשמיש אותה תוכלו לעשות שימוש בכלים הרבים שתוכנת פוטושופ מציעה. יש היום אומנם אין ספור תוכנות שיודעות לעבד תמונות, אך אף אחת מהן לא מציעה את מה שפוטושופ מציעה, והיא מציעה המון כלים שימושיים.

אילוסטרייטור

את אילוסטרייטור אפשר לכנות האחות האמצעית במשפחת אדובי, החברה שהביאה לעולם את תוכנות הגרפיקה, אך בהרבה מובנים היא האחות הגדולה והאחראית גם של פוטושופ. אילוסטרייטור היא תוכנה שאין מעצב גרפי שלא יודע לעשות בה שימוש. אפשר לעצב באמצעותה לוגואים, תלת ממד, ואלמנטים עיצוביים רבים. היא דומה לפוטושופ בממשק שלה ולכן למי שלומד תוכנה אחת יהיה קל ללמוד את התוכנה הנוספת. הייחודיות של אילוסטרייטור היא שהיא תוכנה שעובדת על ווקטורים. שלא כמו פוטושופ שעובדת על פיקסלים, אילוסטרייטור היא תוכנה אשר ניתן להפיק ממנה קבצים בכל גודל שרוצים בלי שהגדלה של התמונה תהפוך אותה למטושטשת. ראיתם לאחרונה שלט חוצות ענק? רק עם פוטושופ אפשר לעצב אחד כזה.

אינדיזיין

אינדיזיין היא תוכנת הוצאה לאור שולחנית, תוכנה בה כל הוצאה לאור כמו גם מערכת עיתון עושה שימוש. היא האחות הקטנה במשפחת אדובי אך היא חשובה מאין כמוה, תוכנה ייחודית עם מאפיינים רבים שניתן להפיק ממנה המון. מי שרוצה להיות מעצב גרפי גם לעולם האופליין, ימצא לא מעט מה לעשות איתה. זו תוכנה שכל מעצב גרפי צריך להכיר עם או בלי התוכנות האחרות. זו תכונה ששונה במראה שלה ובכלים שונה מאילוסטרייטור ומפוטושופ, תוכנה שצריכה להילמד כתוכנה עצמאית אך מי שלומד איתה יכול לעשות איתה המון. אם אתם רוצים לעשות קורס עיצוב גרפי, אתם צריכים ללמוד גם את התוכנה הזו כעוד אחת מחבילת תוכנות גרפיקה רלוונטיות.

עבודה בעיצוב גרפי

יש מגוון רחב של יתרונות בלימודי קורס עיצוב גרפי, אך יש אחד שהוא מעל לאחרים. כיום, יש יותר ויותר ביקוש למעצבים גרפיים, ביקוש לעוד ועוד גרפיקאים בכל מקום שהוא. היום כולם עושים שימוש בחומרים גרפיים בין אם זה בדיגיטל ובין אם זה בפרינט, וכולם צריכים שיהיה מישהו שיידע לעבוד עם התוכנות הרלוונטיות ויידע להפיק מהן את המרב. כך לדוגמא עסקים שיש להם ייצוג דיגיטלי (אתר אינטרנט וכדומה) יצטרכו מישהו שיעבוד על האתר שלהם, יכניס בו שינויים ושדרוגים ועיצובים שונים לפרסומות וכדומה. כך גם אם אותו העסק משחרר מידי פעם חומרים פרסומיים כמו פלאיירים וברושורים, הוא יצטרך שמישהו ייעצב אותם ומי שיעשה את זה הוא המעצב הגרפי…

מקומות עבודה ספציפיים

מעבר לחברות ועסקים שכל אחד היום מהם כמעט יכול וצריך להעסיק מעצב גרפי, יש מגוון עבודות למי שעושה קורס עיצוב גרפי:

  • עיצוב אלבומים – עיצוב אלבומים הוא אחד מהדברים המעניינים ביותר למי שלומד עיצוב גרפי וספציפית את תוכנת פוטושופ. עיצוב אלבומים הוא עבודה עם צלמים, כאלו שצריכים שיהיה מי שיעצב עבור הלקוחות שלהם את האלבומים שלהם ואפשר כמובן לעסוק בתחום גם באופן פרטי.
  • חברות בניית אתרים – אין חברת בניית אתרים שלא צריכה מעצבים גרפיים ויש היום ביקוש גובר והולך בחברות הללו. כל אתר אינטרנט צריך להיות עם אמירה שלו, עם עיצוב מיוחד שלו בכדי למשוך עוד ועוד גולשים, בעיקר בעידן בו יש תחרות אין סופית, עידן בו אתר שאין בו משהו מיוחד אל ישאיר את הגולשים בו. חברות בניית אתרים עובדות עם מעצבים גרפיים בתוך החברה כמו גם עם מעצבים מחוץ לחברה, כאלו שהינם פרילנסרים.
  • משרדי פרסום – קורס עיצוב גרפי הוא גם שער הכניסה לעולם הפרסום. עולם הפרסום הוא בעיקר היום בדיגיטל ואת החומרים הפרסומיים צריך שמישהו יעצב. משרדי פרסום מעסיקים מעצבים גרפים רבים, מעצבים עם יותר או פחות ניסיון וגם אליהם הביקוש רק הולך וגובר וזה בדיוק הזמן ליצור דריסת רגל בעולם הפרסום.
  • מערכות עיתונים – אם תמיד חלמתם לעצב את העיתון של מחר, אם תמיד רציתם שתהיה לכם נגיעה לאקטואליה ולמה שקורה בעולם, עבודה במערכת עיתונים היא בדיוק מה שאתם צריכים. עבודה במערכת עיתונים היא עבודה מרתקת, עבודה גמישה וכזו שיש בה כל הזמן הפתעות. היום יש גם את מערכות העיתונים הדיגיטליות מה שאומר שמילים אחרות – אתרי אינטרנט חדשותיים וגם בהם אתם יכולים להשפיע ולהתפרנס מצוין.

להיות פרילנסרים ולהגשים את החלום

קורס עיצוב גרפי יכול לסדר לכם עבודה מצוינת, עבודה מעניינת וכזו עם שכר נאה בצידה, אך יש עוד יתרון גדול למקצוע הגרפיקה. היום בעין המודרני יש רבים שעובדים מהבית או מכל מקום אחר, וכל מה שהם צריכים הוא מחשב וחיבור לרשת. כך גם במקצוע העיצוב הגרפי. לא צריך כלום מעבר למחשב, את התוכנות הגרפיות הרלוונטיות וכמובן חיבור לאינטרנט ואפשר לעבוד מכל מקום. מה זה אומר מכל מקום? זה אומר מהבית, מבית הקפה הסמוך, מהרכבת, מהאוטובוס ואפילו במהלך טיול בחו"ל. תארו לעצמכם שאתם אחראיים על הלו"ז שלכם, אתם אלו שמחליטים מתי לעבוד ואיך לעבוד, אתם אלו שמקבלים את ההחלטות ואין מעליכם בוס. זה אומנם יצריך מכם משמעת עצמית רצינית אך זה יאפשר לכם להיות יותר עם הילדים, יאפשר לכם להשקיע בעצמכם יותר ולאפשר לעצמכם לנהל את השגרה שלכם כמו שתמיד חלמתם. יש יותר טוב מזה?

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.