קורס קאוצ'ינג ראשון מסוגו למגזר החרדי

בירושלים הסתיים בימים אלו לאחר שנת לימודית מעמיקה קורס ראשון מסוגו לציבור החרדי, קורס לאימון אנשים בעלי הפרעת קשב וריכוז.

ארגון "בינת הלב" בניהולו של הגאון רבי יצחק לורינץ שליט"א שם על דגלו להכשיר מטפלים ויועצים מתוך הציבור שידעו לתת את המענה הנכון אך ברמה המקצועית הגבוהה ביותר, לצורך כך הוקמה בשעתו המסגרת היחודית ללימודי פסיכותרפיה בשיתוף מכון מגיד שע"י האוניברסיטה העברית בירושלים, כאשר הכל נעשה בהכוונתם של מרנן ורבנן ולפי הוראותיו של מרן הגרי"ש אליישיב זצוק"ל שראה בלימודים אלו צורך השעה. להעניק למטפלים ומטפלות שע"י ארגון בינת הלב את הכלים המקצועיים הנכונים להיות לעזר במצבים בהם נצרכת התערבות מקצועית.

הקו החם של הארגון מקבל עשרות פניות מידי שבוע, המופנות לצוות הרחב של הארגון, שמורכב מיועצים ויועצות חרדים שהוכשרו ברמה מקצועית גבוהה, כאשר בראש המערכת עומדים בכירים בתחומי הפסיכיאטריה והפסיכולוגיה. והעובדים בשיתוף פעולה עם הצוות הרחב. הפניות לקו החם נעשות באופן אנונימי, וגם בהמשך הטיפול החשיפה היא רק בהתאם לרצון הפונים.

לפני כשנתיים מתוך היתקלות עם מקרים רבים בהם זוגות שאחד מבני הזוג חי עם הפרעת קשב שלא אובחנה, והקשיים בזוגיות ובשלום הבית שמופר עקב הבעיה הזו, ומקרים של חרדים בני עלי' שלא ידעו איך לכלכל נכונה את מערכת לימודיהם, ואת עולם הרגשות שלהם עקב הפרעת קשב שלא אובחנה, לכן נוצר צורך להכשיר מאמנים מתאימים שיוכלו ללוות נכון מקרים אלו.

בעבר התפיסה המקצועית הייתה שהפרעת קשב קשורה אך ורק ליכולת הלמידה וההקשבה, ושברוב המקרים בגיל ההתבגרות התופעה נעלמת, עם התרבות המחקרים בעולם סביב הנושא יודעים היום שהפרעה זו אינה באה לידי ביטוי אך ורק בתחום הלמידה והקשב, אלא היא גורם שמקשה על כל תפקודי הניהול הנצרכים לנו לחיי היום יום, שבחלק הזה של ההפרעה גם הטיפול התרופתי אינו פותר את הבעיה. ובנוסף יודעים היום באופן ברור שברוב המקרים אלו שסבלו מההפרעה בגיל צעיר נשארים איתה לאורך החיים, וזה עלול להשפיע על כל מהלך החיים התקין.

הגישה הרווחת היום בעולם היא שבמצבים אלו אין צורך ואין סיבה לטיפול אלא המומלץ ביותר זה תהליך של אימון ולמידה איך לנהל נכון את החיים ולהצליח למצות את הנקודות החיוביות והמעלות שיש לאנשים עם הפרעה זו כך שבסופו של תהליך ישנם רבים שיאמרו שההפרעה היא המתנה היפה ביותר בחיים שהם קיבלו…

הבעיה שלא היו מומחים חרדים שיודעים לטפל בזה, לא רק כמאמנים אלא כמאמנים לאנשים עם ADHD ומשום כך החליטה הנהלת ארגון בינת הלב להכשיר את הקבוצה הראשונה של אברכים להיות מאמנים לאנשים עם ADHD, לאחר מאמצים רבים נפתחה לפני כשנה כיתת הלימוד הראשונה, הלימודים היו בהנחיתו המקצועית של מר ראובן סדן מנהל i.c.a. – איגוד המאמנים הישראלי לבעלי הפרעת קשב, ובפיקוחו של הרה"ג ר' יהודא אוירבך מראשי בינת הלב. בימים אלו הסתיים הקורס לאחר תקופה של עבודה מעשית והדרכה. קבוצה חלוצית זו יכולה היום לתת מענה נכון לאלו המעוניינים ליצור שינוי אמיתי בחייהם. בקרוב יפתחו עוד קבוצות לימוד כאלו לגברים ולנשים, פרטים ניתן לקבל במזכירות מרכז החינוך 6009* בין השעות 9.00-14.00.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.