קורע לב: האב התפרץ בבכי מול הכתבת (וידאו)

בזמן שכל כוחות הביטחון עסוקים בשריפה בכפר דומא וחוקרים בצורה חסרת תקדים נערים יהודים במרתפי השב"כ, בשקט בשקט שוחררו שלושת הערבים שנחשדו ברצח נתנאל עראמי ה' יקום דמו, בפיגוע הסנפלינג. הפרקליטות החליטה שאין מספיק ראיות נגדם. סיקור וידאו {"רצחו לנו את הלב"}

רואי נתנאל ערמי הי"ד נרצח לפני יותר משנה בפיגוע הסנפלינג בפתח תקווה, המשטרה הודיעה ששוחררו החשודים כי לא התגבשה תשתית ראייתית.

ההורים השכולים כועסים על השב"כ ואומרים כי בימים אלו שמתנהלת מלחמת חורמה נגד החשודים בהצתה בדומא שמונעים את מלהפגיש בין החשודים לעורכי דינם מטעם הארגון, קל לנו לחשוב מה היה קורה לו הפועל שנפל אל מותו היה ערבי ובאתר הבניה היו מוצאים גרפיטי עם המילים המפוצצות 'תג מחיר'".

צפו בראיון עם ההורים במהדורת מבט

הראיון בערוץ 20 עם האם השכולה

כזכור, לפני לחצי שנה נרצח נתנאל רואי עראמי הי"ד, בעת עבודתו בסנפלינג בפתח תקווה. בתחילה התעקשה המשטרה שלא לפרסם את ממצאי החקירה בענין הרצח, אולם לאחר מאבק משפטי של משפחתו הותר לפרסום כי הרצח בוצע על רקע לאומני.

השופטת מרב גרינברג התירה לפרסם כי "בתיק החקירה נעצרו ונחקרו על ידי שירות הבטחון הכללי ומשטרת ישראל שלושה חשודים בחשד שהיו מעורבים בגרימת מותו ממניע לאומני. השלושה שוחררו לאחר חקירה ארוכה, וזאת לאחר בחינת התיק בפרקליטות, ומאחר שלא נמצאה הצדקה משפטית להמשך מעצרם. החקירה נמשכת".
בנוסף התיר בית המשפט לפרסם כי בני משפחת עראמי קיבלו מהמשטרה מסמך המאשר את היותם "נפגעי פעולות איבה".

עו"ד חור אוריאל ניזרי מארגון חוננו מסר לאחר הדיון: "חשוב לומר כי עד עתה לא יצר קשר עם בני המשפחה אף גורם ציבורי וממשלתי, על אף שהדברים היו ידועים וברורים. כמו כן אנחנו מבקשים את נשיא המדינה, כמו שידע להגיע לנפגעי פעולות האיבה האחרים שיגיע לבוא ולנחם את המשפחה כאזרח מספר אחד, עת נרצח נתנאל עראמי בגלל היותו יהודי. אנו מודים לבית המשפט על החלטתו ואנחנו קוראים לרשויות השלטון השונות לבוא ולעשות את תפקידן. אנחנו קוראים לשב"כ ולמשטרה להמשיך ולחקור ולבצע את פעולות החקירה הנדרשות. יחד עם זאת אנחנו כואבים ומצרים על כך שהיינו צריכים להתגלגל עד לפתח של בית המשפט כדי לקבל את המובן והברור מכל".

אימו של נתנאל עראמי מסרה בתגובה אז: "חשוב לנו שיפרסמו את הדברים שכולם ידעו את האמת וידעו שנתנאל יצא לעבודה ולא חזר, אלא נרצח על היותו יהודי. כל סתימת הפיות ונסיונות הטיוח לא יצליחו. אנחנו בעז"ה נתנו הבטחה לנתנאל לפני שבועיים כשהיינו אצלו בבית העלמין ביום ההולדת שלו, שאנחנו לא ננוח ולא נשקוט עד שימצאו הרוצחים. אנחנו כועסים על זה שאף גורם ממשלתי כמו נשיא המדינה וראש הממשלה לא הגיעו לנחם אותנו ואפילו לא ניחמו אותנו בטלפון. את אבו חדיר כולם ניחמו, כנראה בשבילם הוא יותר חשוב מהדם של הבן שלי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.