קורץ לבוז'י? "מוכן לחדש את המו"מ עם הפלסטינים"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו,שיגר מסר לראש מפלגת המחנה הציוני בוז'י הרצוג ואמר בתום פגישת עם מקבילו הבריטי, דיוויד קמרון, "אני מוכן לחדש את המשא ומתן עם הפלסטינים ולעשות זאת מיד וללא תנאים",.אמר נתניהו ובכך אותת על כוונתו לפתוח אופק מדיני.

פוזל לבוז'י? ראש הממשלה, בנימין נתניהו,שיגר מסר לראש מפלגת המחנה הציוני בוז'י הרצוג, ואמר בתום פגישת עם מקבילו הבריטי, דיוויד קמרון,  "אני מוכן לחדש את המשא ומתן עם הפלסטינים ולעשות זאת מיד וללא תנאים",.אמר נתניהו ובכך אותת על כוונתו לפתוח אופק מדיני.

במערכת הפוליטית מנתחים את ההחלטה ככזאת שתכשיר את הקרקע לקראת כניסתו האפשרית של הרצוג לקואליציה, אם זה אכן יקרה זה יהיה לאחר העברת התקציב מיד לאחר החגים.

בראיון לגידי ויץ בהארץ רמז דרעי כי פניו של הרצוג לממשלה . לדברי דרעי "הרצוג רוצה להיכנס לממשלה, כן, כך התרשמתי. בתנאים מסוימים: שורת תיקים וגם קווי יסוד שמתאימים ואיזשהו אופק מדיני".

דרעי דיבר על אופק מדיני, ואכן היום נתניהו מספק לו את הסחורה.

קודם שעלה למטוס אמר נתניהו: "אירופה צריכה לתמוך בישראל. לא ללחוץ על ישראל, לא לתקוף את ישראל – אלא לתמוך בישראל, שהיא המגן היחיד האמיתי שיש לאירופה במזרח התיכון נגד האיסלאם הקיצוני שגויה".

"אנחנו מוכנים לפעול יחד עם אירופה באפריקה ובמקומות אחרים כדי להילחם באסלאם הקיצוני, אבל זה מחייב שינוי של גישה", הוסיף נתניהו, "השינוי הזה ייקח זמן אבל אנחנו ניישם אותו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.