קורץ לחרדים: נתניהו נפגש עם גפני וליצמן

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הבוקר (ב') במעונו ברחוב בלפור בבירה – עם הנציגים החרדים, הח"כים משה גפני ויעקב ליצמן מסיעת יהדות התורה. החרדים בדרך לממשלה?

בעוד יאיר לפיד מזניק את העיתונאים בעיצומה של יום השבת בכדי לדווח על ההבנות שהושגו עם ראש הממשלה לגבי התקציב, ראש הממשלה אינו ממהר לסגור עמו את הדיל המדובר.

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הבוקר (ב') במעונו ברחוב בלפור בבירה – עם הנציגים החרדים, הח"כים משה גפני ויעקב ליצמן מסיעת יהדות התורה.

נתניהו הוא זה שביקש את הפגישה.  הצדדים מסרבים לפרט מה היה תוכן הפגישה, אולם גורמים פוליטיים מעריכים כי עצם העובדה שראש הממשלה מזמן אותם אליו שוב בתדירות גבוהה מלמדת על כווונתיו להכין את הקרקע לקראת כניסתם האפשרית לקואלציה.

ובדיוק באותו שעה, לפיד נפגש עם ניצולי שואה בסניף עמותת "עמך" ברחובות והתייחס לקרב הניטש בימים אלו סביב גיבוש התקציב לשנת 2015.

"אנחנו בימים של תקציב, שבהם אתה מסתכל מחדש על סדר העדיפויות של מדינת ישראל", אמר. "בסדר העדיפויות נמצאים התקציבים החברתיים. אנחנו צריכים ביטחון אבל גם תקציבים לניצולי השואה. זה מסע שכולנו צריכים לעבור ביחד".

"בשבילי העזרה לניצולי השואה היא הסיבה שבשבילה רציתי את תפקיד שר האוצר", אמר לפיד לנוכחים. "אני מסתכל עליכם ורואה אותם . בגלל זה אנחנו כאן".IMG-20140922-WA0013

IMG-20140922-WA0012

IMG-20140922-WA0011

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.