"קח כוס מים": כשאלי ישי התארח אצל אופירה וברקוביץ

אופירה וברקוביץ' מדברים עם אלי ישי בקשת על גיוס חרדים, כפיה דתית ועוד. הוויכוח התלהט כאשר ישי החל לדבר בשבח לומדי התורה, ברקוביץ איבד את סבלנותו והחל להשמיע את דעתו נגד המשרתים בצה"ל, ישי הציע לברקוביץ "לקחת מים ולהירגע". צפו

20 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אלי ישי הוא פאסה, גם הרב עמאר עזב את ההזוי הזה

  הרב מאזוז בכלל מחזיק בדיעה מזרוחניקית שהמדינה היא ראשית צמיחת גאולתינו (כך קראתי העלון "בית נאמן") , והוא לא מייצג בכלל את הציבור החרדי הספרדי
  שאלי ישי ילך למרזל ובן ארי הם מתאימים לו יותר, רק שיעזוב את שס לנפשה, בכלל כל גדולי עולם הרב עובדיה והרב שך אף פעם לא היו עם דעות מדיניות ימניות (וגם לא שמאליות) כי הציבור החרדי לא הלך ךכנסת בגלל ה"מדיניות השלום" אלא רק מטעמי עזרה לציבור לומדי התורה.

  אלי, לך מאיתנו ותעשה לכולנו רק טוב.

  אברך ספרדי |
  הגב
 2. אלי מזלזל באינטלגנציה של הציבור הספרדי

  תפתחו את העינים הרב עובדיה אמר מעל כל במה מפורשת שאריה דרעי זכאי וגם החזיר את אריה לש"ס .. ואלי החצוף אומר שזה לא ראוי ומתנחן ליד כל עיתונאי
  בלי טיפת בושה לדבר על עשיה שלא עשה כל משך כהונתו כיושב ראש ש"ס
  אלי לך לעשות לביתך ותפסיק ליבחוש גמרת את חייך הפולטים תפנים ואל תאבד לציבור עוד מנדטים שילכו לריק או למקרה יותר גרוע לערבים

  דוד |
  הגב
 3. אלי ישי אתה לא שם לב שאתה כל הזמן נמצא באותו סביבה ורק הם אומרים לך שהם מתגעגעים אליך

  ותפסיק לומר כל הזמן שס מתרסקת כי היא רק תגדל

  חסיד מרן זצ"ל |
  הגב
  • ישי לא מייצג את הציבור הספדי, ובודאי את החרדים שביניהם

   אולי הוא מייצד כמה טוניסאים וקומץ ששונאים את דרעי ושהשנאה שלהם הורסת את עולם התורה !! אגואיסטים.
   אני לא אומר שדרעי 100% אבל כרגע הבית היחיד של הספרדים היא שס, אנו חרדים וחרדים לא מצביעים לדרעי או ישי אלא לרבנים ולדעת תורה.
   תוציאו את המחלוקות האישיות ותראו רק את עולם התורה נגד עיניכם !!

   איש |
   הגב
 4. ציון

  כדי לשמור על ארץ ישראל ,ואי הצטרפות לממשלת שמאל , הרב מאיר מאזוז חייב להיות חבר במועצת חכמי התורה, ושליש מהנציגים יהיו נציגים הנשמעים לו.

  מי יתן וישרור שלום מצווה גדולה
  אשר יפיח רוח חיים ,וישיב את שס לימי גדולתה.
  ואני מאמין שהרשימה הספרדית באחדותה תהיה תנועת בסיס ימנית דתית וחברתית.
  אין דבר העומד בפני השלום.

  אין דבר העומד בפני השלום, כי שמו של הקדוש ברוך שלום. |
  הגב
 5. יוסף

  בצר לו וברצונו לשמור על כסאו הוא בא על ארבע כמו בובה, ומתחנן לשלום עם הרב עמאר ועם רדיו קול ברמה.

  רמאי, שקרן, נוכל!!! לא להאמין לו. יום אחרי הבחירות הוא שוב פעם יפלג, ידקור את הרבנים בחרב לשונו.

  רק יחד!!!!!! רק יחד!!!!!!!!!!!

  לא נשכח ולא נסלח את הדם שהוא שפך, את הרבנים שנלחם בהם, את ההרס שעשה לרדיו של מרן "קול ברמה".

  ארור ומקולל, מקומו בכלא!!! לדרעון עולם!!

  הדרעון היהיר והמתנשא הבין שהמחלוקת שהוא עושה מורידה לו מנדטים. |
  הגב
 6. אליהו ישי תחזור לתנועת ש''ס!!!!!!

  ש"ס היא לא של אריה דרעי, מצפה ומייחל לשובך לש"ס!

  חרדי ספרדי |
  הגב
 7. אלי ישי חיית מחמד כל האנשים סביבו מושחתים.

  בושה ?? זה מנהיג???

  יניב |
  הגב
 8. פרק את שס ועדיין משחק תאיש הנחמד

  "היהפוך כושי עורו ונמר חברבורותיו" ?

  יניב |
  הגב
 9. אוהבים אותך אלי ישי

  אתה עוצמה אדירה לעומת דרעי שפעם פעם היה אריה

  חנינא |
  הגב
 10. רחמנות

  יש תרופות היום מצוינות….
  אפשר דרך הקופה גם, למי שיש חובות….

  קובי |
  הגב
  • על ההבדל בין אחדות לאחידות

   אם מישהו בדורנו היה קם וקורא לעדתיות ולמחנאות, בודאי הוא היה נתפס כגזען המעורר מחלוקות ופילוג בעם ישראל, אך למרבה הפלא בפרשת במדבר מתארת לנו התורה איך שבטי ישראל חולקו לפי דגלים, כאשר לכל שבט היה מקום דגל וצבע נפרד משל חברו. ויש על כך גם הדגשה וציווי מיוחד: "אִישׁ עַל דִּגְלוֹ בְאֹתֹת לְבֵית אֲבֹתָם יַחֲנוּ בְּנֵי יִשְׂרָאֵל מִנֶּגֶד סָבִיב לְאֹהֶל מוֹעֵד יַחֲנוּ" (במדבר ב, ב). האבן עזרא (לעיל א, נב) אף מוסיף שיש קפידה בכך: "איש על דגלו – שלא יתערב שבט דגל עם שבט דגל".

   אכן, הוראה זו מעוררת לכאורה תמיהה רבתי, לשם מה ליצור פילוג במכוון, האם לא טוב יותר שילכו כולם תחת אותו דגל באחדות ובערבוביה?

   ברם, ישנם שני מושגים דומים אך שונים, והם אחדות ואחידות. "אחידות" משמעותה שהכל מתנהגים בצורה אחידה, חושבים אותו דבר, עושים אותו דבר, ונראים אותו דבר. "אחדות" לעומת זאת פירושה שלמרות שישנן דעות שונות ומגוונות, וכל אחד אוחז בדעתו וחי על פי דרכו הברורה, עם זאת חיים כולם בהכרה והוקרה הדדית איש בערכו של חברו, תוך הבנה כי לכל אחד ואחד תפקיד מיוחד, וכי יש אחרים שעובדים את ה' בצורה שונה. באחדות זו ניתן ללמוד דברים חיוביים מזרמים אחרים, מבלי לוותר על נטיית הלב והאופי הטבעי, וללא אילוץ לעמעם את הייחודיות.

   על מנת ליצור אחדות, אין צורך באחידות! אחדות ואחווה, אין פירושם טשטוש וערבוב בין השונים, עדי הפיכתם למין יצור כלאיים. אכן, יש המבלבלים בין שני המושגים ורואים את האחדות כטשטוש זהויות וכהנמכת דגלים, אך הנה באה התורה ומלמדת אותנו כי יש צורך וחיוב לחיות "אִישׁ עַל דִּגְלוֹ בְאֹתֹת לְבֵית אֲבֹתָם", אך באותה נשימה גם מוסיפה "מִנֶּגֶד סָבִיב לְאֹהֶל מוֹעֵד יַחֲנוּ" – כל עוד חונים שבטי ישראל במחנה אחד, ופני כולם מכוונים כלפי אוהל מועד מקום השראת השכינה, כולם אהובים, כולם ברורים, וכולם רצויים לפני המקום ברוך הוא, להפך: ריבוי הדעות והגוונים מבורך הוא (ועיין מה שכתב כעין זה בעל המאור ושמש).

   והדברים נכונים אף בדורנו. לכל זרם יש את המורשת וההווי הייחודית לו, לכל עדה יש נטייה מנטאלית משלה וסגנון שונה בעבודת ה'. על כל אחד להכיר את מקומו ולא לוותר על דרכו. לחיות בשלום ובאחווה, אבל מחנה בצד מחנה, כל אחד לפי מנהגיו, הלכותיו והליכותיו. האחדות טובה, יפה וראויה, עד שמגיעים למנהגים ולמסורת, שם על כל אחד ללכת כפי מסורת אבותיו, ולא לנסות לחצות קוים. כאשר כל קבוצה תתאחד בתוכה תחת דגלה, תיוצר גם אחדות קולקטיבית.

   דומה הדבר לצבא המורכב מחילות שונים: חיל האויר, חיל צנחנים, חיל תותחנים ועוד. למרות שיש ביניהם אחדות כללית ומטרה מאחדת, ברור לכל כי לא ניתן יהיה לנהל את הצבא, אם חיל היבשה יחצה קוים וישרת בחיל האוויר כמו שמובן שלא יתכן שחיל הים יתמזג עם יחידת המסתערבים. לכל פלוגה יש את הכישורים ואופי הלחימה שלה. מה כן? כל יחידה ויחידה צריכה לחזק ולאמן את כוחותיה ולאחד את שורותיה שלה, וכך קיים סיכוי טוב לנצח בכל החזיתות, כשכל אחד משלים את השני. הוא הדבר בחילות ה'.

   צריך לדעת כי אין פילוג הרסני יותר מ'אחדות' מאולצת, ואפילו עם האילוץ הוא עצמי. אחדות היא מבורכת כאשר היא נובעת מנקודת-הלב הפנימית, לא כשהיא מופעלת על ידי מניעים חיצוניים של חנופה נחיתות והתרפסות נבובים וחסרי תוכן. כשאני מתאחד עם זרם אחר בשביל שיקבלו את בני למוסדותיו, זהו אילוף לאחדות. פשוט, לא שייך לשעבד אדם שיתנהג אחרת מכפי שטבעו מורה לו, ואפילו תהיה זו דרך טובה יותר.

   בחור ספרדי למשל, יפרח הכי טוב במקום התואם את הלך רוחו ונטיית נפשו (לדוגמא במקום שמנשקים את הספר בסיום הלימוד, או שאומרים "הישיבה הקדושה"). במקום הנוגד את ההווי שלו, נפשו רק תתבלבל ותיקרע בין שני עולמות. הוא ינסה לחקות, וכשלא יצליח יגרוף ביזיונות. אותו דבר, בחור חסידי שילמד במקום ליטאי נטול התלהבות וחיות בתפלה ועבודת ה', על פי רוב לא ישרוד.

   בנוסף, יש להדגיש כי אחדות לעולם איננה חד צדדית. ישנה טעות נוקבת הרווחת בקרב צבורים מסוימים, לפיה המושג "אחדות" הינו בר קיימא כאשר חוג מסוים מתאים עצמו למגזר אחר באופן חד צדדי. לא שייך שציבור אחד יתאחד עם חברו, בעוד הציבור השני אינו מכיר בגדולי ישראל של הציבור הראשון, או שאינו מסכים לקבל את ילדיו למוסדותיו…

   בהקשר לענין האמור, שמעתי חידוש נחמד בשם אדמו"ר מקאליב שליט"א על מה שמובא במדרש שבקריעת ים סוף היה לכל שבט שביל משלו, וחומת מים שקופה מבדילה בין השבילים. והרמז הוא שכל אחד ילך בדרכו וינקוט במנהגי שבטו, אך יחד עם זאת עליו להביט בהערכה ובדרך של כבוד גם אל הנהגות זולתו.

   עובדיה |
   הגב
 11. איש אציל.

  לא מבין את עצמי איך בחרתי בדרעי הגנב

  מחכה לבחור בך |
  הגב
 12. כל הכבוד. מייצג נאמנה את דרך התורה

  אשריך אלי ישי

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 13. מדבר צלול וברור, שיחיו השסניקים הקנאים ויסבלו

  תראו את מגיב 2 איך הוא אוכל את הלב.

  אציק |
  הגב
 14. למגיב 1, כל החכים החרדים מצטלמים לתוכניות המשודרות בשבת

  תבדוק

  תלמיד מרן |
  הגב
 15. איש מסכן

  הבן אדם מבוהל,מפחד מהצל של עצמו במקום לנהל ויכוח ולהראות לברקוביץ הטפש
  את הכיוון פשוט השתפן

  שימי |
  הגב
 16. כיצד הוא מתראיין לתוכנית המשודרת בשבת?!

  מצבו הפוליטי הרעוע זה בגדר פיקוח נפש? נכון שהתוכנית צולמה ביום חול. אבל ממתי יהודי חרדי משתף פעולה עם תוכנית שמשודרת בשבת?!
  נשמח שתבקשו תגובה ממנו

  חנינא |
  הגב