קטטה המונית בפוניבז' • 'המחבלים': "הגר"ש מרקוביץ הוכה" (וידאו) (תמונות)

ישיבת פוניבז' סוערת • לאחר התפרעות בעת תפילת 'מעריב' בהיכל הישיבה טוענים בפלג 'המחבלים': הגר"ש מרקוביץ הוכה • במשך דקות ארוכות נרשמה התקוטטות בין הצדדים שלוותה בהתזת גז מדמיע ובאלימות – כוחות גדולים של מד"א ומשטרה פינו את הפצועים לבתי החולים והשתלטו על המהומה. וידאו ותמונות באדיבות המצלם

ישיבת פוניבז' סוערת: למעלה מ-10 נפגעים מגז מדמיע ומאלימות בזירת הישיבה. כחלק מאירועי הימים האחרונים החלו בחורים מפלג "המחבלים" להשתולל בהיכל בית המדרש בעיצומה של תפילת מעריב.

ע"פ עדות אחד הבחורים: מיד עם תחילת התפילה החלו בחורי "המחבלים" לשיר ולהתפרע ואף התיזו גז מדמיע בהיכל הישיבה.

הקטטה שהחלה במעריב נמשכה לאחריה ברחבת הישיבה כאשר על פי טענת בחורי פלג "המחבלים" הגר"ש מרקוביץ הוכה ונפצע קלות, בשל כך, הקטטה הפכה לאלימה ועשרות בחורים משני הפלגים התקוטטו ביניהם וחלקם אף נפגעו מהתזת גז מדמיע.

כוחות גדולים של מד"א הגיעו לזירה וטיפלו פצועים במקום. רוב הבחורים לא התפנו נכון לעכשיו לבתי החולים לאחר שלא התאפשרה כניסת רכבי ההצלה למתחם.

[alooma ref="9e18e0a8107604db0227a7790a2aaa15.avi" src="1" autoplay="1" pid="0"]

unnamed

כזכור, ביום חמישי האחרון כמאה שוטרים פשטו לפנות בוקר על ישיבת פוניבז' בבני ברק ועצרו 25 בחורי ישיבה נגדם הוגשו תלונות בעבר על ידי עמיתיהם בשל הפרעת הסדר ומקרי אלימות.

מדובר בסכסוך ישן השורר מזה שנים בין שני פלגים בישיבת הדגל של הציבור הליטאי. שורש המחלוקת טמון במאבקי השליטה של הקודקודים בישיבה, דבר שמעצים עוד יותר את מה שבציבור החרדי מכנים 'חילול ה' עצום'. בעוד שקבוצה אחת מזוהה עם אחד מראשי הישיבה, הקבוצה השנייה מזוהה עם עמיתו. ומכאן ההתכתשויות הבלתי פוסקות.

שוטרים בישיבת פוניבז באדיבות המצלם

הצלה ךיד פוניבז' בלגן

ממשטרת ישראל נמסר: "עקב ריבוי עשרות תלונות במרחב דן שעיקרן מקרי אלימות וכו', עוכבו ונעצרו הלילה לחקירה כ-25 תלמידים בישיבת פוניבז' בבני ברק".

"הפעילות הינה נקודתית כנגד החשודים שכלפיהם הוגשו תלונות ולא חלילה כנגד כלל הישיבה והתלמידים או כנגד מאן דהוא בעולם התורה. הפעילות המשטרתית נעשתה לאחר אין ספור בקשות ושיחות שבהם הובטח כי מעשי האלימות יפסקו אולם לא כך קרה והתלונות המשיכו להצטבר במשטרה", נמסר מהמשטרה.

בתוך כך ר"י פוניבז הגרח"פ ברמן הגיע כעת לבקר את הפצועים בבית החולים איכילוב בתל אביב שם מאושפזים 4 מתוך 14 הנפגעים הערב בקטטה ההמונית בישיבת פוניבז'.

unname2d

unnamed (59)

unnamed (60)

unnamed (61)

unnamed (62)

11 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. חילול ה' ההתנהגות הבזויה הזו אין איזה משהו שיכול להפסיק את זה מיד????

  יענקי |
  הגב
 2. מרן הרב אלישיב זי"ע פסק שחיים פרץ ברמן לא ר"י וזה נוגד את פסק הדין .
  נבקש מהאתר זה להיות קצת יותר אוביקטיביים

  יוסי כהנמן |
  הגב
  • הגריש"א אמר רק שראוי שהרמי"ם בפוניבז' יהיו גדולי תורה והגרח"ק אמר שהגרחפ"ב ראוי והוא לא אמר כאן שדברי מו"ח לא צריכים חיזוק כי זה היה מו"ח דחוק

   ליבל"ה אחיך |
   הגב
 3. לייזר יש דין תורה בישראל וזה כל יהודי יודע ומי של מקיים פסק דין מפורש הרי הוא מורד במלכות שמים רח"ל

  אחר העם |
  הגב
 4. אין ברירה חייבים לציית לדין תורה………ראו להיכן מתדרדרים כאשר נוהגים שלא עפ״י דין תורה…..

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 5. המחבלים היתחילו בגז מדמיע ושלא חבלבלו לכם את הראש על האחיין

  אחד שיודע |
  הגב
 6. אחרי שכל הערב המחבלים עשו בלגן והתיזו גז מדמיע, נתנו מכות ליד הארון קודש, פגש אחיין של הרב מרקוביץ את דוד שלו וצעק עליו איך הוא הורס את כל הבחורים

  אברהם |
  הגב
 7. המחבלים כל הערב עשו בלגן והשפריצו גז מדמיע, אחרי דקה יצא אחיין של מרקוביץ וצעק על דוד שלו איך אתה מחנך את הבחורים שלך.

  אברהם |
  הגב