"קטן עליו": סרבן הגט לא נרתע מהשיימינג

סרבן הגט עודד גז מסרב לבתרגש מהשיימינג והלחצים ברשתות החברתיות. עדות: "הוא לא מראה שום סימני שבירה" {"לא מתגרשים וזהו"}

מה עובר על סרבן הגט עודד גז? האיש, ד"ר לפיזיקה שמעגן את אשתו מזה 4 שנים ועומד במרכזה של סערה ברשתות החברתיות בעקבות השיימינג שעשתה לו הרבנות הראשית, מסרב לגלות סימני כניעה.

כתב 'הארץ', יאיר אטינגר, צייץ בחשבון הטוויטר שלו את מה שהוא שמע מאדם ששוחח שעה ארוכה עם גז והעביר לו את התרשמויותיו.

"דיברתי עם מישהו שניהל אתמול שיחה ארוכה עם הסרבן עודד גז. לדבריו קטן עליו כל השיימינג הזה. הוא לא מראה שום סימני שבירה, לא מתגרשים וזהו", כתב אטינגר.

כזכור, בתחילת השבוע פנה גז לבג"צ בבקשה שזה יאסור על המשך הפצת תמונתו ברשת החברתית. לטענת גז, הצעד אינו יהודי ואינו חוקי.

גז, "רב" וד"ר לפיזיקה ע"פ הכשרתו, מצוי בהליכי גירושין עם אשתו מזה ארבע שנים, כשלאורך כל התקופה הוא מסרב בעקשות ובאטימות לתת לאשתו את הגט המיוחל.

לאחר שהבינו בבית הדין כי אין בכוונתו לשחרר את אשתו מעגינותה, ולאחר שהוא לא נענה לסנקציות הקודמות שהוטלו עליו, עברו בבית הדין ל"נשק יום הדין". תמונתו ופרטיו הופצו ברשתות החבריות והציבור נקרא לנדותו, לא לצרפו למנין ולא להעסיקו.

מי שאימצה במהירות את הוראת ביה"ד היא אונברסיטת בר אילן שם הועסק גז כמרצה. הנהלת האונברסיטה החליטה לפטרו לאלתר תוך שהיא מפרסמת הודעה מיוחדת לציבור.

"ברשתות החברתיות, ועכשיו גם באתרי חדשות, מופצת ידיעה על ד"ר עודד גז, המתעמר באשתו ומסרב לתת לה גט. בית הדין הרבני הגדול הורה לפרסם את שמו ותמונתו ולהרחיקו מכל עניין דתי, נאמר בהודעת האונברסיטה שפורסמה תחת הכותר "עודד גז- לא בבית ספרנו".

בהודעה נכתב עוד: "בעבר למד גז במכון הגבוה לתורה בבר-אילן והועסק תקופה קצרה במחלקה לפיזיקה. לפני שנתיים הורחק גז מהמחלקה ובאחרונה הורחק גם מהמכון הגבוה לתורה..כיום אין לאוניברסיטת בר-אילן שום קשר עמו".

כתב הנידוי שהפיץ בית הדין הרבני הגדול
כתב הנידוי שהפיץ בית הדין הרבני הגדול

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.