קטסטרופת הסרדינים בבית וגן: "המקום יהפוך למלכודת תלמידות"

למנוע אסון: בבית הספר בית יעקב בשכונת בית וגן מתריעים במכתב חריף לחברי הכנסת גפני ומקלב ועיריית ירושלים על שיא בצפיפות: "עומס בשער בית הספר, סכנה במדרגות ותור ארוך לשירותים. בבית הספר לומדות 1,850 תלמידות, כולל תשע כיתות א' מלאות, והצפיפות בלתי נתפסת"

בבית הספר 'בית יעקב בית וגן' לומדות 1,850 תלמידות, ההורים מודאגים בעיקר מדבר אחד: הצפיפות הבלתי אפשרית שהביאה לידי כך שהשנה נפתחו במוסד לא פחות מתשע כיתות א'. במכתב שנשלח לחברי הכנסת של 'דגל התורה' ולמנכ"ל עיריית ירושלים אמנון מרחב מתריעים נציגי ההורים: "כידוע לך בית הספר מונה כ1850 תלמידות הלומדות כיום ב51 כיתות לימוד,אני מתריע בפניך על קטסטרופה של צפיפות קשה וכן סיכונים וכשלים בטיחותיים תברואתיים וחינוכים".

במבנה קיימים שני שערים, אך בהיעדר תקציב למאבטח נוסף נאלצות הבנות להיכנס דרך שער אחד בלבד והעומס עליו רב מלהכיל. בנוסף, בכניסה לבית הספר יש גרם מדרגות יחיד המוביל לכיתות ומדי יום הילדות עולות ויורדות בו ויש סכנה שאחת מהן תיפול או תימחץ. עיקר הבעיה היא שבית הספר הזה שנועד לשרת שכונה אחת במקור, הפך לכתובת היחידה לבנות החרדיות, גם מהשכונות הסמוכות כדוגמת 'קרית יובל'.

במכתב שהפנו נציגי ההורים למנכ"ל עיריית ירושלים אמנון מרחב ולחברי הכנסת משה גפני ואורי מקלב נכתב: "הידעת שבנות מחכות המון זמן בתור הארוך לשרותים המתלכלך ברמה בלתי נסבלת עקב העומס? ועקב כך ישנם הרבה בנות שלא הולכות לשירותים כל היום.בנות מחכות הפסקה שלימה בתור ליטול ידיים כדי לאכול זה נשמע לך הגיוני"?

"הידעת מכיוון שאין שטח מספיק בנות נאלצות לשבת בכיתה בהפסקות כי אין איפה לשחק, הידעת שעקב הצפיפות אין יום שבנות לא נפצעות עקב הצפיפות ההזויה, הבעיה מחמירה גם בחצרות עקב צמצום שטחי החצרות למימדים שאינם הולמים בשום אופן את מספר התלמידות הקיים". נכתב.

הכותבים מתריעים: "במקרה של סכנה חס וחלילה המקום עלול להיהפך למלכודת לתלמידות, המקום אינו עומד בתקני בטיחות ובתקני מכבי אש וודאי שלא עומדת בתקני משרד החינוך. אנו מבקשים שירחיבו את החצר למטה ויגדילו אותה למען מאות התלמידות שלומדות שם ובמגביל שיתנו אישורים לבניית קומות נוספות בבית ספר ברחוב תורה ועבודה 2 וימצאו פתרון לת"ת "לויכטר" בנים ויאכלסו שם את הבנות כמו כן שיפתחו שם פתח נוסף ויעמידו שם שומר".

הכותתבים מסיימים: "שלחנו מכתבים והתרענו על כך בכל במה אפשרית חבר הכנסת הרב משה גפני שלח מכתב על כך לראש העיר ולא נענה חבר הכנסת הרב מקלב העלה שאילתות על כך בוועדות בכנסת והאצבע המאשימה היא כלפי עיריית ירושלים שלא עשתה דבר בנידון".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.