"קיבלתי מעטפות של כסף – ביבי היה היסטרי"

הארץ חושף הבוקר תמלילים מתוך הקלטה שהגיעה לידי המשטרה שחוקרת בימים אלו את פרשת השוחד של ראש הממשלה.,"ביבי נכנס להיסטריה מטורפת, פתאום. לא יודעת מי לחש לו, הרי אותו אפשר להדליק כמו להבה… ואז הוא אומר לי: 'אודליה תחזירי את הכסף'" { היועצת חשפה}

הארץ חושף הבוקר תמלילים  מתוך הקלטה שהגיעה לידי המשטרה שחוקרת בימים אלו את פרשת  השוחד של ראש הממשלה.,"ביבי נכנס להיסטריה מטורפת, פתאום. לא יודעת מי לחש לו, הרי אותו אפשר להדליק כמו להבה… ואז הוא אומר לי: 'אודליה תחזירי את הכסף'". הציטוט זה שייך לאודליה כרמון, אשר ששימשה יועצת קשרי החוץ של יו"ר האופוזיציה באותה עת.

על פי החשד כרמון, קיבלה את שכרה מעמותה אמריקאית בראשות ארי הרו, שהיה ראש הסגל במשרד ראש הממשלה. "הוא שימן את נתניהו בהרבה דברים", אמרה  כרמון בהתייחס להרו. "בכרטיסי טיסה, או כל פעם שנתניהו היה בברוך. אבל לא בתמורה למשהו. הוא ישר ומתוק. הוא פשוט היה חסר אונים".

במהלך חקירת המשטרה, גילו החוקרים  כי העמותה מימנה כרטיסי טיסה לשרה נתניהו והעסיקה את כרמון באופן שנחשד כפיקטיבי: כל זאת עבור  יו"ר האופוזיציה  דאז נתניהו.

בכירים במשטרה ובפרקליטות סברו כי יש מקום להעמיק בבדיקת נסיבות העסקתה של כרמון, ואילו  היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לעצור את הבדיקה. מנדלבליט סבר כי אין סיכוי שבסיום הבדיקה יתגבשו ראיות נגד נתניהו לעבירה מסוג פשע בשל התיישנות.

 

 

על פי הפרסום בהארץ כרמון תיארה כיצד קיבלה את אחד התשלומים, "היה לי טיול לחו"ל…קיבלתי מעטפה, אני לא אוהבת את הדברים האלה, אני בן אדם הגון". במהלך חודשי עבודתה לצד נתניהו שיגר לה הרו מכתב שבו הוא מודה לה על פעילותה למען העמותה. על פי המכתב, גולת הכותרת בפעילות כרמון היתה פגישה שאורגנה בין תורמים אמריקאים מסורתיים של נתניהו לבין יו"ר האופוזיציה.

 

אחרי שנה בתפקיד היועצת, נתניהו נכנס ללחץ ומיהר לפעול. "הוא אמר לי: 'אודליה בשביל שלא יגידו, תחזירי את הכסף'". נתניהו, העביר לה סכום הגבוה מ–50 אלף שקל מחשבונו האישי וזה בכדי לטשטש את התשלום מהעמותה האמריקאית וליצור מצג שווא שכרמון עבדה גם עבורו וגם עבור העמותה.

 

"ביבי הכריח את שמרון לכתוב מכתב שאני כותבת לעמותה: 'תודה רבה על מה ששילמת לי, אך כיוון שלא עשיתי כל כך הרבה עבודה, אני מחזירה את הכסף. יש משהו יותר מטומטם מזה?" שאלה כרמון רטורית את בן שיחה והוסיפה: "אני לא יודעת מה מישהו האכיל אותו ומה מישהו הפחיד אותו ואיזה פרנויה תקפה אותו".

. דבר התשלום של נתניהו לכרמון נודע לרעייתו שרה, וזה הוביל לפיטוריה. "היא התעצבנה…אמרה שאת האוכל של הילדים שלה אני לקחתי. הצעתי לה לקיים פגישה בינינו כדי להבהיר לה את התמונה, אלא שנתניהו לא נתן לה לדבר אתי. הוא מפחד מכל הדברים שאני יודעת. כל הסודות".

.  כרמון  סיפרה ל נתניהו: "אצל אולמרט אין דין ואין דיין. לביבי יש אלוקים. אבל אין גבול לחזירות".

 

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה להארץ: "הכל קשקוש. מאז ניצחון נתניהו בבחירות האחרונות, ואף עוד לפניהן, גורמים עוינים לראש הממשלה עושים מאמצים כבירים כדי להביא להפלתו של ראש הממשלה על ידי הטחת האשמות סרק נגדו ונגד משפחתו. גורמים אלה בתקשורת, וסוכניהם, מפעילים לחצים בלתי פוסקים על המשטרה, הפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה, כדי שיפתחו בחקירה פלילית נגד ראש הממשלה. טענות הסרק שלהם הן שקר מוחלט והן מתבררות כעורבא פרח. אנו חוזרים ואומרים: לא היה כלום, לא יהיה כלום — כי אין כלום".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.