קידוש השם: האברך שריגש את הרשת

חייל שנתקע באוטובוס בלי תעודת חוגר קיבל סיוע ממקור לא צפוי – אברך חרדי שנתן לו כמה שקלים כדי שיוכל לשלם לנהג. מרגש.

בצל תקיפת החיילים החרדים, וחילול השם שנגרם כתוצא ממקרי האלימות בשכונות הקיצוניות בירושלים, יש כאלו שגורמים וזוכים לקידוש השם.

חייל שעלה על אוטובוס מירושלים לאור יהודה ללא תעודת חוגר, החל מנסה לשכנע את הנהג שייעתר לבקשתו לעלות על האוטובוס, בשלב הזה זיהה אברך חרדי את מצוקתו של החייל והעביר לו כמה שקלים כדי שיוכל לשלם לנהג ואף אמר לו כי הוא לא צריך לשלם, " אתה משרת את כולנו".

ישראל קוהן, החרדי שחשף את הסיפור בדף הפייסבוק שלו, מתאר על המקרה שגרם לקידוש השם,  "לפני כחצי שעה באוטובוס 4255 מאור יהודה לירושלים ישב היהודי הזה שבתמונה מאחורי הנהג , באחד התחנות עלה חייל לבוש מדים עם נשק ותיק ענק, (נראה שחוזר לבית סופ"ש) והנהג ביקש ממנו להציג חוגר, ולא היה לו, והמסמכים שכן היו לו לא הספיקו לנהג, והנהג ביקש שישלם, החייל חיפש בכיס שלו כסף לנסיעה וניסה להגיע לסכום המבוקש, פתאום הצדיק שבתמונה שם לב לכך ובלי להגיד מילה הוא קם ושילם לנהג עבור הנסיעה של החייל, והחייל בתגובה ישר אמר לצדיק "חכה רגע יש לי כסף", ענה לו הצדיק שבתמונה "מה פתאום אתה לא צריך לשלם על זה שאתה משרת…."חיילים לא משלמים".
קוהן סיכם את התרשמותו וכתב,  "זה דבר שריגש אותי לשמוע מאשתי שהייתה באוטובוס וגם צילמה את אותו צדיק. לא יודע מי אתה אבל אתה עשית היום קידוש השם אדיר".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.