"אלפי חילונים הצטרפו לארגון החזרה בתשובה"

ימים ספורים לאחר המינויים החדשים ב'חינוך העצמאי' במינויו של מנכ"ל 'לב לאחים' הרב אליעזר סורוצקין למנכ"ל, ניכרים השינויים: הבוקר יוצא עיתון 'הארץ' בכותרת ראשית: "אלפי ילדים חילונים הצטרפו לבתי ספר חרדיים בחסות ארגון החזרה בתשובה". מנכ"ל חדו"ש אורי רגב הוזעק לצורך הכתבה ל'הגן' על המורשת החילונית: "צריכים להתגייס לעצור את קמפיין ציידי הנפשות של גורמים המייצגים יהדות קיצונית" {הארץ מופתע}

ימים ספורים לאחר המינויים החדשים ב'חינוך העצמאי' במינויו של מנכ"ל 'לב לאחים' הרב אליעזר סורוצקין למנכ"ל, ניכרים השינויים: הבוקר (ו') יוצא עיתון 'הארץ' בכותרת ראשית: "אלפי ילדים חילונים הצטרפו לבתי ספר חרדיים בחסות ארגון החזרה בתשובה". העיתון מסקר בהרחבה את נתוני החזרה בתשובה ההולכים וגדלים.

את הקרדיט נותן העיתון לארגוני 'לב לאחים' ו'החינוך העצמאי', "ארגון "לב לאחים", מהכוחות המרכזיים בתנועת ההחזרה בתשובה, הוביל את רישומם של כעשרת אלפים תלמידים לחינוך החרדי. בדרך אנשיו נהנו מהון פרטי עצום ומתמיכה ממשלתית". נכתב בעיתון.

על פי הנתונים כעשרת אלפים תלמידים ממשפחות חילוניות ומסורתיות לומדים כיום במסגרות חרדיות השייכות ל"חינוך העצמאי" — כך עולה מנתונים חלקיים של משרד החינוך. לדברי בכירים בחינוך החרדי, המספר אף גבוה יותר ומגיע ל–17 אלף. נכתב.

הרב אליעזר סורוצקין אצל הגראי"ל שטיינמן
הרב אליעזר סורוצקין אצל הגראי"ל שטיינמן

על פי רכזי הרישום, במרכז הארץ — בין רעננה וכפר סבא לרחובות — הצטרפו השנה כאלף תלמידים למסגרות "קירוב" — אחד המונחים המציינים תלמידים ומשפחות שאינם חרדים. באזור ירושלים, בצפון הארץ ובדרומה הגיע מספר התלמידים החדשים לכמה מאות.

מנכ"ל חדו"ש אורי רגב הוזעק לצורך הכתבה ל'הגן' על המורשת החילונית: "מסע החזרה בתשובה בהיקף ענק של מאות מיליוני שקלים, שמקיימים גורמים המייצגים יהדות קיצונית, ומיועד לשנות את פני החברה הישראלית". הוא מוסיף כי "מנהיגי הציבור החילוני והמסורתי צריכים להתגייס למאבק בקמפיין של 'ציידי הנפשות'.

רגב הוסיף: "חמורה במיוחד העובדה שהמאמצים לשטיפת מוחם של תלמידים נעשים על ידי גורמים שאינם מוכנים לחשוף את ילדיהם ואת מוסדות החינוך שלהם להשקפות עולם יהודיות אחרות. אין כמובן כל אפשרות לפעילות חילונית בקרב הציבור החרדי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.