יועציו החרדים של ברקת פועלים נגד השבת (וידאו)

בראיון לקוקר תוקף חבר מועצת העיר ירושלים אריה קינג את יועציו החרדים של ראש העיר ניר ברקת ואומר כי הם פועלים נגד האינטרסים של המגזר החרדי. בראיון התייחס גם לטרור בעיר. { קינג בראיון}

חבר מועצת העיר ירושלים, אריה קינג העניק ראיון לאתר קוקר, בתחילתו התייחס להערכות של עיריית ירושלים לקראת הסערה אותה חזו שתהיה בשבת האחרונה. הראיון עימו בנושא זה התקיים על רקע היותו מחזיק תיק חירום ובטחון בעיריית ירושלים. בהמשך הרחיב בהקשר לתיק החרום למצב הבטחוני בירושלים.

לדברי קינג, הוא מתנגד להצבת הבטונדות סביב תחנות התחבורה הציבורית, כאשר לדבריו זו אינו הפתרון כי אם החלת הריבונות בשכונות מהם יוצאים המחבלים. בנוסף, אמר קינג כי הוא חושב שצריכים לעשות בדק בית כיצד הגענו למצב שצעירים יוצאים מאותם שכונות, ועושים את מה שהם עושים.

קינג סבור כי זה מגיע כתוצאה מחומרי הלימוד בבתי הספר בירושלים, אשר לטענתו הם כפופים ישירות לרשות הפלסטינית. "בלי לרדת לשורש הבעיה, לא נפתור את בעיית הטרור". קינג הסביר כי הדבר שמעודד אותו, זה העובדה שמנהיגים מוסלמים רבים מתחילים לדבר שזה לא הדרך. לדבריו גם ידוי אבן זה פיגוע, ולכן כבר היו מאות פיגועים, ולא רק חמישים פיגועים בשלושת החודשים האחרונים, כפי שטען ראש העיר ניר ברקת.

בהתייחסות לנושא חילולי השבת המתרבים בעיר הקודש, אומר קינג כי יש שני בעיות. הבעיה הראשונה היא בקרב חברי מועצת העיר שלמרות שיש רוב דתי במועצה, חברים במועצה מושפעים על ידי גורמים אחרים שלא לעשות את הנדרש לעשות ולהחזיר את השבת לירושלים. כאשר הכוונה כמובן היא למרחב הציבורי, ולא למה שאדם עושה בביתו.

בנוסף, קינג מאשים כי ישנם גורמים הממומנים על ידי העירייה המעודדים את חילולי השבת. "גם בהם צריך לטפל", אומר קינג המדגיש כי זה בסמכותם של חברי המועצה והוא מקווה שחברי המועצה ישלבו ידיים ויפעלו למנוע את המשך התפשטות חילולי השבת במרחב הציבורי בירושלים.

חבר מועצת העיר מאשים שוב כי ישנם אנשים בלשכת ראש העיר אשר לדבריו כל מטרתם הוא לפלג את הציבור הדתי בירושלים. "הם לא פועלים למען הציבור שלהם ולמען הציבור ממנו הם מגיעים", רומז קינג על מוצאם החרדי של יועציו של ראש העיר ניר ברקת הדואגים לדבריו שהדתיים והחרדים לא יהיו מאוחדים במאבק למען השבת.

הוא הסביר כי לא צריך לפרוש מהקואליציה העירונית, שכן ניתן להשפיע מבפנים אם רק היו מעוניינים בכך. קינג תקף את חברי המועצה "היוצאים להתפלל מנחה" בדיוק כאשר הקול שלהם נחוץ על מנת למנוע העברה תקציבית לחילול העיר ירושלים ובהצבעות החשובות לצביונה של העיר.

קינג אמר בראיון כי את ניר ברקת הוא אינו יכול להאשים, שכן הוא מגיע עם האג'נדה שלו. קינג מאשים את יועציו החרדים של ברקת הנותנים לו כוח להמשיך את חילולי השבת בעיר הקודש ולפעול נגד הציבור החרדי. צפו בראיון הסוער עם אריה קינג:

https://vimeo.com/150584318

 

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הלוואי שחברי המועצה שלנו היו מדברים כמוהו, לא מבין מדוע נציגינו לא עובדים עם קינג למען השבת?
    מי הם רבניו?

    זה קינג קונג |
    הגב