מתנחלים קיצונים: "במקרה של פינוי – מותר להרוג חייל יהודי"

סערה: בהתכתבות פנימית בישוב הביעו תושב ותושבת יצהר תמיכה בהריגת חיילים יהודים במקרה של פינוי. תושב הישוב הסגיר את ההתכתבות למשטרה והתושבת נעצרה. דובר הישוב מגנה את הכותבים

לאחר שפעילי ימין הרסו את המוצב הצבאי ביצהר, ניהלו תושבי ההתנחלות דיון ער באמצעות דואר אלקטרוני בסוגייה האם ניתן להרוג חייל ובאילו תנאים – כך דווח הבוקר (ד') בידיעות אחרונות. בעקבות פרסום ההתכבות, עצרה הלילה המשטרה את אלירז פיין, תושבת יצהר בת 22, בחשד להסתה.

בחיפוש בביתה של פיין נתפסו חפצים שונים, בהם ציוד אלקטרוני, שעל פי החשד שימשו להתכתבויות ההסתה. המשטרה תבקש בהמשך היום להאריך את מעצרה של הצעירה, שכתבה במהלך השיחה של תושבי היישוב כי "אני בעד זריקות אבנים על יהודים (כמובן שעל ערבים אין שאלה) בסיטואציות מסוימות – גם אם האבן תביא למותו של חייל!!! אגבה מול כל גוף חיצוני את זורקי האבנים גם במקרים שבהם לא היו נחוצים בעיניי", "את הביקורת הפנימית אשמור ואומר אך ורק להם במפגש של אחד על אחד". (ההדגשות במקור).

אחד התושבים טען קודם לכן בדיון כי "אין שום בעיה הלכתית להרוג חייל בפינוי לילי", תוך הסתמכות על "דין של גנב הבא במחתרת".

הדיון בקבוצת המייל "יצהרניקים" הועבר על ידי אחד המשתתפים למשטרה ולפיקוד מרכז בצה"ל, שהחלו בחקירת המקרה. הלילה, כאמור בוצע מעצר ראשון בעקבות ההתכתבות. פיין והכותב הנוסף הורחקו מקבוצת התכתובת הפנימית, ודובר יצהר עזרי טובי טען כי "דיבורים מעין אלו הוקעו על ידינו בעבר ויוקעו בעתיד. מדובר בקטין ואישה שסערת רוחם משכה את לשונם וכבר הפסיקו לחזור בהם. מנגד אנחנו דורשים מהתקשורת לגנות בכל פה ביטויי אלימות והסתה לשנאה ופגיעה פיזית נגד ציבור המתנחלים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.