קיצוני סאטמר נגד הגרש"ב סורוצקין

בשעות הערב ייערך בניו יורק, הדינר השנתי לטובת ארגון 'בוני עולם', בראשות נואם הכבוד הגרש"ב סורוצקין. סיקריקים מזהירים מהשתתפות בדרשתו בשל "תמיכתו בחוק הגיוס". {"תומך בחוק הגיוס"}

בשעות הערב ייערך בניו יורק, הדינר השנתי לטובת ארגון 'בוני עולם', בראשות נואם הכבוד הגרש"ב סורוצקין. סיקריקים מזהירים מהשתתפות בדרשתו בשל "תמיכתו בחוק הגיוס".

קיצוניים סיקריקים המציגים עצמם כתלמידי וחסידי סאטמר הפיצו פשקווילים ברחבי האזורים החרדים בקריאה שלא ליטול חלק בדרשתו של הגאון רבי שלום בער סורוצקין שהוזמן כנאום הכבוד בדינר לארגון 'בוני עולם'.

בדינר שייערך הערב בניו יורק ינאמו כמה רבנים, בפשקוויל שהופץ נכתב: "אוהבי ה' שנאו רע המוסד החשוב והיקר בוני עולם עושים דינר ביום א' הבעלט וצריכים כל אחד ואחד לסעדן ולתמכם בגוף ובממון בנחיצות".

"אמנם דא עקא שמחמת חוסר ידיעתם סדרו בעל דרשן אחד מנגיד מאר"י שהוא דבוק להרב המכשיר גזירת הגיוס, והבעל דרשן בעצמו יש לו כולל וזרק מהכולל הלוחמים נגד גזירת הגיוס ולכן יש לכל אחד ואחד לידע שבוודאי צריכים לילך לדינר ולתמכם יותר מכפי יכולתם אבל כמו כן צריכים להיות שנאו רע לבל להיות שם בדרשתו".

הסקירקים הודיעו כי בכוונתם להחרים את נאומו של הגרש"ב ואף פועלים בקרב נגידי סאטמר להיעדר מדרשתו, יצויין כי לגרש"ב סורוצקין יש מילה בחסידות סאטמר של המר"א, ואף היה נכנס ויוצא שם מספר פעמים.

WhatsApp-Image-20160522

WhatsApp-Image-20160522 (1)

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.