אב חרדי לילד בעל צרכים מיוחדים: "הקיצוץ הזה יזרוק אותנו לרחוב" – צפו בכתבה

משרד החינוך קיבל החלטה חדשה שקובעת כי הטיפולים שניתנים לילדים עם צרכים מיוחדים יקוצצו בשליש מתקציבן.

הטיפולים שמועמדים לקיצוץ כזה, הם פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק וטיפול שפתי- טיפולים שחשובים וקריטיים להתפתחות והתקדמות הילד.

 מנהלת מכון לשיקום ילדים, שלומית אומרת בראיון לערוץ 2 " זה בייביסיטר אחד גדול. זה לשמר את המצב של הנכות שלו. זה לא באמת להוציא מהכוח לפועל את מה שיש לילד הזה לתת לעולם".

טלי אם חד הורית לילד עם צרכים מיוחדים אומרת כי "אני בקושי מסיימת את החודש, אני לא אוכל לממן עוד טיפולים. אני איאלץ להשלים עם הקצב האיטי של ההתפתחות שלו עקב הורדת התקציבים לטיפולים".

ישראל, אבא לשני ילדים עם עיכוב התפתחותי חמור, אומר "אם יורידו לנו את זה, זה אומר שירצו לזרוק אותנו לרחוב" ומוסיף "אני אצטרך לעזוב את העבודה כי אני צריך לטפל בילד שלי".

הקיצוץ יפגע באלפי ילדים עם צרכים מיוחדים, לקויות למידה, אוטיזם, פיגור שכלי או מוגבלויות פיזיות. הזעם של ההורים גדול. הם קיוו ששר החינוך שי פירון דווקא יגדיל את התקציב של החינוך המיוחד. הם לא העלו על דעתם קיצוץ של 20 מיליון שקלים.

משרד החינוך מוסר בתגובה "המשרד שינה את אופן הקצאת התקציבים כך שהסל הכללי יתחלק באופן שווה בין כל ילדי החינוך המיוחד".

צפו בכתבה באדיבות ערוץ 2:

 

 

תמונה ראשית פלאש90

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אז אז תוציאו גם את הספרייה שבסלון ואת הארונות בבית ואת השולחן והכסאות ואת הסטנדר והרשימה עוד ארוכה… ותיחליפו הכל לפלסטיק או ברזל… כדי שלא יהיה בביתכם "עץ"
  הטיפשות עד איכן מגעת…

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. הלכות חנוכה החדשה שו"ע סימן תשע"ד (תהא שמד על דורינו?) ….ובו סעיף אחד

  א) אין לשחק בסביבון העשוי מ"עץ" בחנוכה ביו בחול בין בשבת: הג"ה: ואם ח"ו נאנס ועבר, וכן אם אחד מהילדים נכשל במשחק סביבון מ"עץ", (עבירה שאפילו יום הכיפורים אינו מכפר) יש לדון על כשרות הנרות שהדליק, ועל הילד, ומשפחתו, ומחמירים להדר ע"פ מורינו שליט"א, להדליק שנית בלי ברכה, וכן יש להזהר לא לומר בשעת הכנסת ספר תורה כל שמונת ימי חנוכה, הפסוק עץ חיים היא וגו' בין בשבת בין בחול. וע"כ למהדרין מן המהדרין עצה טובה, להוציא את כל הסביבונים העשויים מ"עץ", מהבית היהודי, מהבני תיירה, מהתלמוד תורה, מבית יעקב, מהישיבה, מהכוללים, והחיידר וכו' עד מקום שידו מגעת, ואם עברו כמה ימים ולא הוציאם צע"ג לדינא. ובאם ימצא סביבון מ"עץ" אצל ילד שהגיע לחינוך יעשה שאלת חכם מיד, וכן נוהגים בבני ברק.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. קח מספרי התנך של מצגר אברג'ל אבוחצרא רנטגן יוסף – הרבה דולרים גנבו מאתנו הנוכלים האלו. הם יכולים להאכיל אותך ואת כל עדר העיזים הטיפשות שגידלו להיות פרזיטים אוכלי חינם בורים פרימיטיביים חסרי דעה עצמית אנטי ציונים גזענים

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב