קיצוץ נרחב? לא במשרד הרווחה של 'יש עתיד'

תקציב משרד הרווחה לא יקוצץ במסגרת התוכנית הכלכלית של משרד האוצר, שהיא הבסיס לתקציב 2013. בצל דיווחים רבים על כוונות האוצר לקצץ כשלושה מיליארד שקלים מקצבאות הילדים, להעלות את המע"מ באחוז אחד ולהטיל מע"מ על פירות וירקות, נודע הבוקר (יום ב') כי שר הרווחה מאיר כהן הגיע לסיכום עם שר האוצר יאיר לפיד כי משרדו לא יספוג פגיעה תקציבית.

בארגונים חברתיים רבים בירכו על ביטול הקיצוץ, אך הוסיפו כי הממשלה תיבחן בעיקר בביטול הקיצוצים שעתידים לפגוע בשכבות המוחלשות ושלמעשה מבטאים קיצוץ גדול יותר בתקציבי הרווחה. גורמים במשרד הרווחה אמרו כי כהן לא נסוג מתביעתו לבטל את הקיצוץ בקצבאות הילדים וכי הוא פועל למציאת אלטרנטיבות.

"שר האוצר מוכיח שאף שיש צורך בקיצוצים כואבים, יש הבנה אמיתית לצרכים החברתיים של המדינה. זוהי החלטה אמיצה ואמירה חשובה", אמר כהן. לדבריו, "ביטול הקיצוץ במשרד הרווחה היא נקודת פתיחה טובה לתהליכים שאותם אני הולך להניע בשנה הקרובה".

במשרד הרווחה הסבירו כי כהן מגבש מאז נכנס לתפקידו תוכנית רחבת היקף שכוללת שדרוג ותוספת בתקציב המשרד לשנתיים הקרובות. כהן נפגש עם אנשי משרדו ודן עמם בבעיות המשרד, שבהיעדר תקציב, אינן זוכות למענה. בין הנושאים שנדונו היו גם זנות וניצול מיני של בני נוער והיעדר מכסות למעונות נעולים. כהן שמע גם פרטים על התוכנית לביטחון תזונתי, שבמסגרתה הובטחה תוספת של 100 מיליון שקלים בתקציב. "בעניין זה מתכנן השר להיות כבר בקרוב איש בשורה", הדגישו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.