קיצוצים? חגיגת היועצים בעיריית י-ם נמשכת

מנותק: ראש העיר שהודיע "בצער" לפני כשבוע על פיטורי 170 עובדי ניקיון, ימשיך להעסיק 3 יועצים חיצוניים בעלות של קרוב למיליון ש"ח {"ציניות וצביעות"}

יש כסף לחזקים – אין כסף לחלשים: בעיריית ירושלים הודיעו בסוף השבוע האחרון על פיטוריהם של 170 עובדי ניקיון, זאת בעקבות הסכסוך המתמשך בין ראש העיר, ניר ברקת, לשר האוצר, משה כחלון. אלא שהבוקר נחשף בגל"צ כי ביום רביעי שעבר התכנסה הוועדה המופקדת על פטור ממכרזים בעיירה כדי לאשר את המשך העסקתם של שלושה יועצים חיצוניים לראש העיר, שעלותם למעלה מ-800 אלף שקלים בשנה.

מעבר לעלות ההעסקה המופרכת, העובדה כי ההחלטה על המשך ההעסקת היועצים התקבלה במקביל להודעה של ברקת על כך פיטורי עובדי הניקיון, גוררת ביקורת נוקבת במסדרונות ספרא.

"לציניות ולצביעות של ברקת אין גבול, ומתעלם לחלוטין מהמלצות מבקר המדינה להפסיק להפעיל את הוועדה העוקפת מועצה שהוא המציא…בזמן שהוא מפטר מאות עובדים חיוניים לכלל הציבור, הוא מאשר לעצמו יועצים חדשים בלשכה שלו", תקפה וורטון, "תושבי העיר נדרשים לשלם את הארנונה הגבוהה במדינה, בעוד שהוא לוקח את הכספים האלה ומשקיע אותם בטובת העתיד הפוליטי שלו", מסרה חברת מועצת העיר, לורה וורטון.

בכירים במשרד האוצר הצטרפו גם הם למתקפה נגד ברקת. "ברקת ממשיך את חגיגת היועצים והבזבוזים במסגרת המסע הפוליטי האישי שהוא מנהל למען עצמו. לברקת כבר מזמן לא אכפת מירושלים או מאזרחיה, אכפת לו רק מברקת. לא נאפשר לו להמשיך ולהתעמר בעובדים החלשים ביותר ולנהל משא ומתן על גבם בזמן שחגיגות השכר בלשכתו תופחות ומגיעות לממדים עצומים. משרד האוצר גם הפעם יעמוד לצד העובדים החלשים וידאג לאינטרס הציבורי", הם מסרו לכתב גל"צ, מיכאל שמש.

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "עקב היעדר סיוע של משרד האוצר לירושלים נאלצת העירייה לקצץ בכל פעולותיה. תקציב היועצים שצוין קוצץ גם הוא ב-75% והוגבל בזמן. לצערנו משרד האוצר עסוק בימים האחרונים בתעלולים תקשורתיים ובזריית חול בעיניים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.