קיצור ימי החופשות של התלמידים-תכנית יש כסף אין

ח"כ יעקב מרגי אמר: "כולם מעוניינים ברפורמה הזאת . כולם ערוכים ומוכנים ואני לא מקבל את זה שאין תקציב"

שר החינוך נפתלי בנט ומנכ"ל המשרד שמואל אבואב הציגו היום בוועדת החינוך של הכנסת את מתווה משרד החינוך למתן מענה חינוכי בימי חופשות התלמידים. שר החינוך הפתיע את הנוכחים כשנכנס לישיבה, הצטרף למנכ"ל המשרד ואמר: "הנחיתי את מנכ"ל המשרד להיערך ליישום תוכנית החופשות בכל ההיבטים המקצועיים הקשורים לכך. אני קורא לשר האוצר להצטרף ליוזמה החשובה הזאת ולהקצות את התקציב הנדרש".

טרם כניסת השר הסביר המנכ"ל אבואב שמשרד החינוך מחויב לתת מענה חינוכי לימי חופשות החגים. "אנחנו ערוכים ליישום הרפורמה ואנו נחושים לקדם את תוכנית החופשות כדי להקל את הנטל הכלכלי על ההורים ולהעניק הזדמנות שווה לכל תלמידי ישראל". עם זאת אמר כי התוכנית שעלותה הכוללת כ-400 מיליון ₪ היתה יכולה לצאת לדרך כבר בחנוכה, אך טרם הועבר התקציב ממשרד האוצר ליישומה".

נועה היימן מאגף התקציבים באוצר הציגה את עמדת משרד האוצר: "תקציב 2018-2017 אושר בחודש אוגוסט 2016 בממשלה, ובנובמבר 2016 עבר בכנסת. הדיון בחלוקת רזרבות יתקיים בינואר 2018 יחד עם אישור התקציב לשנת 2019. הנושא הזה כמו יתר הנושאים יעלה לדיון על ידי הממשלה".

יו"ר הוועדה ח"כ יעקב מרגי אמר: "כולם מעוניינים ברפורמה הזאת שנוגעת כמעט בכל בית ובית בישראל. כולם ערוכים ומוכנים ואני לא מקבל את זה שאין תקציב". לדבריו הצטרפו חברי הכנסת יוסי יונה, עודד פורר, מאיר כהן, איילת נחמיאס ורבין מסעוד גנאים וחנין זועבי שהשתתפו בישיבה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.