קלינטון זוכתה בפרשת המיילים

קלינטון קיבלה ושלחה מיילים שהכילו מידע בסיווג "סודי ביותר" לפחות ב-8 מקרים, אך למרות חומרת המקרים, אין בכך די כדי להגיש נגדה כתב אישום. {מכה לטראמפ }

דרמה במהלך מסיבת עיתונאים של ראש ה-FBI ג'יימס קומי בו קבע היום (שלישי) כי אין מקום להגיש כתב אישום נגד המועמדת הדמוקרטית לנשיאות ארצות הברית הילרי קלינטון בפרשת המיילים המסווגים.

קומי טוען כי קלינטון קיבלה ושלחה מיילים שהכילו מידע בסיווג "סודי ביותר" לפחות ב-8 מקרים, אך למרות חומרת המקרים, אין בכך די כדי להגיש נגדה כתב אישום. לדבריו "לא הייתה כוונת זדון במעשיה, ואין סימנים לפגיעה בפועל מצד האקרים".

קומי הבהיר כי קלינטון נהגה ברשלנות ובחוסר זהירות במהלך כהונתה כמזכירת המדינה בקדנציה הקודמת של הנשיא אובמה.

"מדובר בפרשה מורכבת יותר מכפי שנראה", הסביר קומי. "קלינטון השתמשה במספר שרתי דואר אלקטרוני שהיו בלתי מאובטחים, והעבירה מידע דרכם באמצעות מספר מכשירים סלולריים".

קומי הסביר כי קלינטון ועובדיה נהגו למחוק את היסטוריית ההודעות בשרתים הללו באופן תקופתי, למרות שהדגיש שהדבר נעשה בחלק משיטת העבודה ולא מתוך כוונה להשמיד ראיות.

מדובר במכה מורלית למעומד הרפובליקני, דונלד טראמפ שבנה על אישום כנגד גברת קלינטון. עם זאת טרמאפ ימשיך ינסה למנף את ההודאה על הרשלנות של קלינטון בפרשה. טראמפ עצמו צייץ בטוויטר על ההחלטה: "זו החלטה לא הוגנת".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.