שידור ישיר: קלינטון נחת בישראל ונפרד מפרס

לאחר שנחת בישראל, נשיא ארה"ב לשעבר ביל קלינטון הגיע לרחבת הכנסת בכדי להיפרד מהנשיא לשעבר לקראת הלווייתו של הנשיא התשיעי שמעון פרס שתיערך מחר בהר הרצל. הצטרפו לשידור החי מרחבת הכנסת.

לפני זמן קצר נחת בישראל נשיא ארה"ב לשעבר ביל קלינטון,  לקראת הלווייתו של הנשיא התשיעי שמעון פרס שתיערך מחר בהר הרצל.

קלינטון הגיע במסוק מנתב"ג לרחבת הכנסת, על מנת לחלוק כבוד אחרון לידידו הקרוב. הנשיא לשעבר עבר על פני ארונו של פרס וחלק לו כבוד.

לאחר מכן, נועד  קלינטון עם יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ונשיא המדינה ראובן (רובי ריבלין) ויחד עמם חלף על פני ארונו של פרס.

קלינטון הוא המנהיג העולמי הראשון שנוחת בישראל לרגל הלווייתו של פרס. בהמשך היום צפויים לנחות בנתב"ג כ-80 מנהיגים ושועי עולם.

נשיא ארה"ב לשעבר ביל קלינטון ניצב מול ארונו של שמעון פרס והתייחד עם זכרוhttp://bit.ly/2dmF6tPPresident Bill ClintonShimon Peres שמעון פרס

‎Posted by ‎חדשות 2‎ on‎ חמישי 29 ספטמבר 2016

לאחר שהובל בשיירה מבסיס צריפין עד ירושלים הוצב ארונו של פרס ברחבת הכנסת, שם צפויים להגיע  הנשיא ראובן (רובי) ריבלין, ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ויניחו זרים על הארון.

הבוקר פורסם בידיעות אחרונות כי פרס ביקש בצוואתו כי בהלוויתו ישירו לו את "אבינו מלכנו". שמזכיר את סבו הרב צבי מלצר ואת זכרון ילדותו בעיירה ווישניבה.

בשעה 09:00 יתאפשר לציבור להגיע לרחבת המשכן ולחלוק כבוד בפעם האחרונה לאחד המנהיגים המשפיעים ביותר בתולדות מדינת ישראל.

 

. השם שניתן למבצע הוא "כעת מחר", על שם ספרו של פרס, ובמהלכו יאבטחו כ-7000 שוטרים את המשתתפים והקהל.  עם הגעת הארון לבירה נסגרו כל צירי התנועה בקריית הממשלה ואזור משכן הכנסת עד לשעה 21:00.

ביום שישי, יום ההלוויה, כביש 1 יסגר לסירוגין משעות הבוקר המוקדות עם מעבר השיירות של מנהיגי המנהיגות השונים שיגיעו מרחבי העולם. כל צירי התנועה להר הרצל ייסגרו משעות הבוקר ועד אחרי 14:00 בצהריים, לאחר תום ההלוויה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.