קלרמן: "אני כועס על ברקת"(הקלטה)

סגן ראש עיריית ירושלים בראיון ל'קול חי': "כואב לי שרוזנשטיין לא הגיע להצבעה". האזינו לראיון המלא

סערת הספורטק: סגן ראש עיריית ירושלים, ישראל קלרמן, מגדיר את התנהלות ראש העיר "מחטף". בראיון ל'קול חי' אמר קלרמן: "אחרי שהוא עשה חשבון שבסיטואציה שנוצרה יהיה לו רוב – להביא את הנושא להצבעה ולהצליח? אני לא קורא לזה הצלחה". האזינו לראיון המלא. באדיבות: 'קול חי'

קלרמן אמר עוד: "עדיין זה לא הסוף – יש תוכניות שצריכות לקבל אישורים. אני כועס על ברקת ואני לא מבין אותו, פניתי אליו לפני ישיבת המועצה – ואמרתי לו שאני מוכן להיות יועץ אישי שלו – יותר טוב מהיועצים האחרים. אני לא חושב שזו הצלחה, אם אנחנו עובדים ביחד אנחנו צריכים לעבוד בשיתוף פעולה ולא לכעוס".

קלרמן נשאל על היעדרותו של חבר מועצת העיר מטעם 'יהדות התורה', שלמה רוזנשטיין, מההצבעה והשיב: "זו שאלה שתשאל את אלו שלא היו אמש, רוזנשטיין – כמו שאתם יודעים – נסע לחו"ל בלי קשר, הרי לא ידענו שתהיה הצבעה, אחרי ששמענו שיש הצבעה- התאספנו חברי המועצה מטעם יהדות התורה וחשבנו אולי כדאי שרוזנשטיין יחזור לארץ במיוחד – אבל אז גילנו שעוד חברים לא נמצאים…היו לנו הרבה שיחות, במשך היום היה לי קשר איתו וקיוויתי שהוא יגיע, זה כואב לי שהוא לא הגיע. גדולי הדור והרבנים החליטו שאנחנו צריכים להתנגד לזה ולכן היינו צריכים להצביע כפי שהורו לנו".

לדבריו, "אמנם לא יהיו משחקים בשבת מבחינת העירייה אבל אנשים יבואו באופן פרטי ויחללו שם את השבת. זה ממש מתחת לשכונות החרדיות, רואים את המקום מרמות, מרמת שלמה ובגבעת שאול. אם הרבנים עשו את הבדיקה שלהם ואומרים שזה מפריע – זה לא צריך להיות. הם בדקו ואמרו שזה כן מפריע ויגרום לחילולי שבת… זה יפריע לקדושתה של ירושלים". בהמשך נשאל מדוע הם לא מפגינים אם הנושא כל כך בוער בהם והשיב: "אם יגידו לנו הרבנים, גם בנושא כזה לא אנחנו קובעים, לא אתה ולא אני. אם יחליטו שצריך להפגין אנחנו נעשה את זה".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. תיקון, 'עץ' הם לא מפלגה חרדית, הפלס אינו עיתון חרדי, וגם לא מצופה מהם שום עזרה בקדושת ירושלים שמעניינת אותם כשלג דאשתקד.
    יש דיבור אחד בערת הדיברות הפלס, הפלס, הפלס

    שלמה |
    הגב