בדרך לממשלה? קמה לחיים קואליציית "השותפים הטבעיים"

השבוע נשמעו שוב דיבורים על האפשרות שבה החרדים ישובו בדלת האחורית לקואליציה של נתניהו. החינמון של ראש הממשלה, 'ישראל היום', מפרסם היום כתבת ענק במגזין ישראל היום תחת הכותרת, "קמה לחיים קואליציית "השותפים הטבעיים"

השבוע  נשמעו שוב דיבורים על האפשרות שבה החרדים ישובו בדלת האחורית לקואליציה של נתניהו. החינמון של ראש הממשלה, 'ישראל היום', מפרסם היום כתבת ענק במגזין ישראל היום תחת הכותרת,  "קמה לחיים קואליציית "השותפים הטבעיים" – הליכוד, ש"ס, יהדות התורה והבית היהודי, שהביאו את נתניהו לשלטון.

   נתניהו לבטח מתרפק על הרגעים השקטים בקואליציה הקודמת דאז שררה הומוגניות נדירה, באופוזיציה כבר אמרו כי זו קואליציה דורסנית. לשווא ניסו ראשיה במשך ארבע שנים לטרפד לממשלה מהלכים ולתקוע טריז בין מרכיביה.

 עתה המצב הפוך, הקואליצה מרקטעת, כאשר כל מפלגה זוממת להפייל את רעותה.

  בכתבה שמפרסם מיכאל טוכפלד  בישראל היום הוא כותב שמוקדם להספיד את קואליציית .2009 למרות זעמם של החרדים.

  בדברי הפרשנות נכתב: "לא בכדי התעקש ראש הממשלה להגיע השבוע לחגיגת "שבע ברכות" בביתו של יו"ר ש"ס אריה דרעי. בצילום הווידאו שהודלף מהאירוע, מה שריכז בעיקר את תשומת הלב היתה העובדה שנתניהו כביכול רומז שהוא לא מתכוון להצביע לריבלין. אולי, מי יודע. אבל בכירים בקואליציה ראו בסרטון הזה משהו אחר לחלוטין: את תחילת ניסיונות הפיוס בין ראש הממשלה לחרדים. תמונה כזו שבה נראה נתניהו עולז ועולץ בחברתם של דרעי ובכירי ש"ס המארחים אותו בחום ובחיבה, היא לא משהו שהיה אפשר לראות לפני חודשים בודדים, כשמאות אלפי חרדים יצאו לרחובות נגד גזירות "ממשלת השמד." נכתב. 

  אלא שמי  שעשוי  לתקוע את החיבור המיוחל הוא ליברמן,  ליברמן לא ימהר לשתף פעולה עם ממשלת ימין-חרדים, ממשלה שתכלול בוודאות סעיף בהסכם הקואליציוני שקובע כי חוק הגיוס לא יכלול סנקציות פליליות.

לסיום נכתב: וכך, קואליציית 2009 עשויה לחזור לחיים כתגובת נגד למהלך מקביל במחנה השמאל שהולך ומתגבש כבר כמה שבועות.

בנתיים, ביהדוות התורה הודפים את השמועות ואומרים כי "מדובר בקישקושים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.