קמפיין גזעני ומסית של מפלגות 'מרץ' ו'העבודה' בבחירות בירושלים: "לעצור את ההתחרדות"

תנועות מר"צ והעבודה, רצות ברשימה משותפת לבחירות המוניציפליות בירושלים, תחת הסלוגן הגזעני "לעצור את ההתחרדות".

במודעות שהופצו בעיר ועוררו תחושת זעם והשפלה בקרב חרדיים, תושבי העיר, נכתב: "המחנה החופשי מאוחד, חייבים לעצור את התחרדות השכונות ולכן התאחדנו לכוח אחד גדול". באותיות גדולות מופיע הכיתוב: "יחד, נעצור את ההתחרדות".

המטה למאבק בהסתה, המורכב ממרכז תדמי"ת, פורום 'מתייעצים', ופרוייקט דוסים, הגישו למזכ"ל מפלגת 'העבודה' ח"כ חיליק בר תביעה הדורשת להסרת קמפיין גזעני זה, והביעו את זעזועם ממנו:

"צר לנו שמפלגה שחורטת על דגלה את קידום השלום בין הערבים, לא מקדמת קודם-כל, שלום בין אחים. צר לנו שמפלגה שתגנה בחריפות מפלגה אחרת שתשתמש בסיסמא 'עוצרים את ההשתלטות הערבית', משתמשת בסיסמא דומה על אחים. צר לנו שמפלגה שמניפה את הדגל החברתי בראש התורן, מקדמת בידוד חברתי של אחים".

ח"כ בר כתב בתגובה, "כי הוא מסכים עם הנאמר במכתב ולדעתו קמפיין זה לא ראוי כלל, אך לצערו האחראים על קמפיין הרשימה המאוחדת בירושלים הם חברי מפלגת 'מרצ' ".

ח"כ בר, הוסיף ואמר: "כי הוא יעביר את תחושתו ודעותיו על הקמפיין לגורמים הרלוונטיים, וצר לו שכך הם פני הדברים".

מסתבר, שלא רק ח"כ חיליק בר מתנגד לקמפיין, מתברר שגם ח"כ מיכל בירן, אף היא ממפלגת העבודה, מתנגדת לקמפיין שלילי ובעל גזענות צורמת. ופנתה  לוועדה, על מנת שיתנגדו לפרסום זה.

ציטוט מפרוטוקול הוועדה:

 "פניית ח"כ מיכל בירן בעניין סיסמת בחירות של רשימת העבודה-מרצ בירושלים הרשימה משתמשת בסיסמה "עוצרים את ההתחרדות" – ח"כ בירן מבקשת למנוע את השימוש בסיסמה. הועדה קיבלה את פנייתה של ח"כ מיכל בירן בנוגע לקמפיין הבחירות בירושלים, "יחד נעצור את ההתחרדות". אמנם האחריות על הקמפיין היא באחריות המטות המקומיים, אך הועדה ממליצה לרשימות המפלגה לנהל קמפיינים חיוביים שלא משסעים אוכלוסיות זו בזו".

 תגובת דרור מורג, מזכ"ל מרצ על הקמפיין הייתה:

"אנו לא נגד החרדים, אלא נגד התחרדותה של ירושלים, נגד הדרת הנשים שהפכה לעניין שבשגרה ונגד דחיקתו של הציבור החילוני בעיר. זהו מאבק על דמותה של בירת ישראל, ועל זכותו של הציבור החילוני והחופשי לשמור על אורחות חייו ולחיות על פי תפיסת עולמו.

מרצ נאבקת על חופש הדת והחופש מדת מיום היווסדה, והצליחה להביא לפתיחתם של בתי קולנוע, בריכות ציבוריות, מוסדות תרבות ומסעדות בסופי השבוע. כמו גם למנוע סגירתם של מוסדות אחרים.

מרצ תמשיך להוביל את המאבק נגד כפיה דתית והדרת נשים בירושלים בפרט ובמדינת ישראל בכלל ולהיות הבית הפוליטי של הציבור החופשי בישראל".

מהמטה למאבק בהסתה, הפועל כנגד הסתה אנטי חרדית, נמסר: " לא יעלה על הדעת כי מפלגות המתיימרות לשאת את דגל העזרה לחלש ולנרדף, תהיינה נושאות הדגל של רדיפת ציבור שלם אך ורק בשל אמונתו הדתית. אנו נמשיך להיאבק בקמפיין מכוער זה, צר לנו שמפלגה במדינת ישראל מלבה את שנאת האחים. זהו קמפיין נלוז המזכיר תקופות אפלות בהיסטוריה היהודית. אנו נלחם בקמפיין זה, עד הסרתו".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מגעעעעעעעעעעעעעעעעעעיייייייייייייילללללללללללללללללללללל איכסססססססססס

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. נו… ומה באמת יהיה יסירו את הקמפיין ?
  אולי אחרי כמה שבועות ואחרי שכל אידיוט יצהל וירקוד על דמעותיו של "המאמין".
  כל מטות המאבק וכל הפורומים והארגונים הפרו חרדים עושים טעות יש לכם ליקוי חזק מאד בהסברה, ואולי גם עוברים על חילול השם בצורה מחפירה.
  איפוא דוד המלך ע"ה מי יבוא היום להשליך אבן על מחרפי מערכות ישראל.

  אני נרגז ומתלהם על שאננותם של אנשי התקשורת החרדית אולי סוף סוף תתחילו לעבוד, היום כבר יש לכם במה אתם נמצאים על "הסקלה" קולכם נשמע ברמה וקולכם חי ונושם?!?!?!

  1. היום להציף את משרד ראש הממשלה במכתבים מעשרות אירגונים
  2.היום הרבנים הראשיים משגרים מכתב בו ישקלו את המשך דרכם
  3. היום לשלוח מכתב לאפיפיור בכל דרך שהיא כדי ולשאול אותו אם בנצרות יש גם שנאה בין דתיים לחילונים ולהביא תגובה חריפה
  4. ברגע זה מפסיקים בכל תחנות הרדיו ובכל אתרי האינטרנט את העדכונים ומדברים רק על זה
  5. מעלים לשידור את כל השרים וחברי הכנסת להגיב על דברים מסוג זה
  ועוד….ועוד…..ועוד……

  אך אני יודע שלא יהיה דבר כי כולכם פחדנים ולכולכם יש חוסר ביטחון
  תמיד חושבים כאנדרדוג במקום עם חזה נפוח, תרימו כבר את הראש יש כאן הרבה עבודה……..
  כותב בכאב ומהרבה "עצבים"
  איש ירושלים

  הגיע הזמן שמישהו יעלה את זה סוף סוף |
  הגב